Když Ondřej Holeček odcházel na podzim do Varnsdorfu, měl s panem Jakoubkem, teď už hlavním sponzorem českolipského fotbalového klubu, dohodu, že v létě přijde právě do České Lípy. A stalo se tak. A dokonce nastoupil s kapitánskou páskou. „V přípravě se kapitáni střídají. Ondra Holeček přišel z Varnsdorfu, tak byl kapitán. Až budeme hrát ve středu proti Liberci, bude kapitán někdo z liberečáků,“ vysvětluje Pavel Hradiský, trenér českolipských fotbalistů. „Kapitán do sezony se určí v týdnu před mistrákama.“

A jak Ondřej Holeček hodnotí své působení na hřišti v prvním přípravném zápase?
Teprve začala příprava, takže nohy jsou těžký. Hůře se běhalo, navíc bylo dusno, takže to nebylo jednoduché. Snažili jsme se, ale bohužel jsme nevyhráli

Jak budete vzpomínat na své působení ve Varnsdorfu?
Ve Varnsdorfu se mi hrálo celkem dobře. Akorát bohužel ty výsledky nebyly takové, jaké by si vedení i mužstvo představovaly. Tam byly ty nejvyšší cíle, tzn. postup do druhé ligy. Bohužel se to nepodařilo.

Je rozdíl mezi divizí a ČFL?
Určitě je tam rozdíl hlavně v rychlosti a také v tvrdosti v soubojích. I ta soutěž je delší. Hraje se 34 zápasů oproti klasickým třiceti.

Hrajete radši na pozici klasického útočníka nebo krajního ofenzivního záložníka, kterého jste si zahrál ve Varnsdorfu?
Více mi sedí útočník, ale samozřejmě, jak to trenér vidí, tam budu hrát. Ve Varnsdorfu se hrálo na dva defenzivní záložníky a tím pádem z těch krajů jsme přecházeli na tři útočníky. Ale zároveň je to hodně fyzicky náročné, když se člověk musí vracet kvůli defenzívě.

Dáváte si před sezonou nějakou metu, co se týká počtu vstřelených branek?
Už jsem si ji stanovil. Chtěl bych dát patnáct gólů. I když samozřejmě, je jedno, kdo ty góly bude dávat, hlavně je důležité, aby se vyhrávalo.