Jako retro turnaj o Pohár Osvoboditelů jej pořádala Střední škola technická (SŠT), která turnaj pod různým názvem připravuje třetím rokem. Oba předchozí ročníky vyhráli hráči SOŠ a SOU Česká Lípa, před týmem SŠT.
Také letos se hrálo ve dvou skupinách na 1x30 minut a dle zde dosaženého pořadí pak o konečné umístění. Bez bodů ve skupinách zůstaly celky varnsdorfské SSŠ CR a Gymnázium, takže si to rozdaly v utkání o 5. místo. Zde byla lepší prvně jmenovaná škola, která vyhrála 2:0. Do zápasu jen o třetí místo se letos kvalifikovaly oba výběry českolipských škol SOŠ SOU, šťastnějším s výhrou 2:3 byl jejich první celek. Do finále se probojovaly pořadatelská SŠT spolu s VOŠ a SPŠ Varnsdorf, oba týmy s plným počtem bodů ze skupin a shodným skórem 4:1.
Obě školy reprezentovalo několik hráčů v této sezóně úspěšného a o postup do divize usilujícího dorostu SK Slovan Varnsdorf, což kvalitě turnaje i samotnému finále bezesporu přispělo. Až na třetí pokus se pak dočkali výhry hráči SŠT nejtěsnějším výsledkem 1:0. Konečné pořadí. 1. SŠT, 2. VOŠ a SPŠ, 3. SOŠ SOU Česká Lípa I, 4. SOŠ SOU Česká Lípa II, 5. SŠS a CR, 6. Gymnázium. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Petr Svoboda z celků vítězů, brankařem Ladislav Šedivý z týmu poraženého finalisty. Ceny nejlepším týmům a jednotlivcům předával ředitel Střední školy technické Ing. František Hricz a vedoucí turnaje Michael Šimek, bývalý varnsdorfský trenér, nyní ve službách úspěšného FK Česká Lípa.
Slovem a hudbou turnaj doprovázel před stovkou povzbuzujícího obecenstva především z řad spolužáků hlasatel Zbyněk Šimák, zápasy rozhodovali Z. Maščuch, P. Kolár a T. Prchal.