Pomalu a ztěžka se rozehrávali hráči Starých Splavů v jarní premiéře proti Habarticím, aby si nakonec připsali tři body za pohodové vítězství 4:0. Výhra je navíc pomohla katapultovat opět na samý vrchol tabulky, neboť dosud vedoucí Krásná Studánka podlehla Novému Městu!
St. Splavy – Habartice 4:0 (1:0)
Domácí začali ztuha, vázla jim přesnější přihrávka, naopak hosté byli bojovně naladěni a rychlými brejky přiváděli obranu a gólmana Halgaše k zoufalství. Závěta dokonce nastřelil tyč. „Trápili jsme se, ale byl to právě Jarda, kdo nás minimálně třikrát hodně podržel,“ pochválil domácího brankáře splavský trenér Kamil Šourek. „Uklidnil nás až vedoucí gól, který si daly Habartice vlastně samy.“
Ne tak docela. Zásluhu na první změně skóre měl Radek Chlumecký, který prudce odcentroval a obránce Potoč srazil míč za záda brankářeVeselého – 1:0.
Druhou branku pro Chlumeckého „vymyslela“ dvojice Pergl, Vovčuk a herní projev týmu od jezera se rázem zlepšil. „Hrálo se pak prakticky jen na jednu branku, hosté si už nevytvořili žádnou příležitost,“ popisoval průběh zbývajícího dějství trenér Šourek.
Třetí gól zařídil po rohovém kopu pohotovou „placírkou“ Vidner a v závěrečných minutách proměnil penaltu nařízenou za hraní rukou Zdich.
Vítězství a vedoucí pozici by tak měly Staré Splavy potvrdit již v dalším kole, kdy jedou na hřiště Frýdlantu.
Branky: 34. a 52. Chlumecký, 65. Vidner, 85. Zdich (PK). Rozhodčí Ouředník. Diváků 50.
Staré Splavy: Halgaš – Kadlec, Jelínek, Zdich, Rybák – Vovčuk, Vidner, Pergl, Habel (46. Kratochvíl) – Mašek (78. Kabrna), Chlumecký.