Jeho svěřenci v nedělním okresním derby I. B třídy zaslouženě zvítězili nad Mimoní B 3:0 a nechali tak rychle zapomenout na nevydařený závěr utkání s béčkem Č. Lípy, ve kterém doma prohospodařili dvougólový náskok, když remizovali 4:4.
„Jsem strašně moc rád, že se nám podařilo zahladit ten nešťastný zápas s Lípou. Chtěli jsme přivézt alespoň bod, a máme tři, takže spokojenost je samozřejmě na místě,“ usmíval se kouč vítězného mužstva.
Splavští na mimoňské umělé trávě dvakrát skórovali po rychlém vhazování. Poprvé z autu vyslal Kratochvíl na zteč a za gólem průbojného Chlumeckého a po hodině hry Kadlecovo bleskové rozehrání zužitkoval Kratochvíl, který krásnou střelou nedal brankáři šanci zasáhnout. To už hosté vedli o tři branky. Deset minut před tím totiž na vlastní polovině vybojoval míč důrazný Habel, nabídl přihrávku Chlumeckému, od jehož kopačky putoval balon na Maška a splavský útočník po zemi zvýšil na 0:2.
Jiskra si za celý zápas nevytvořila žádnou vážnější příležitost, zahrávala sice několik standardek, ale její akce končily před šestnáctkou. „Naše obrana tentokrát fungovala výborně,“ pochválil zadní řady trenér Šourek, který už může střádat plány na sobotní derby s Doksy.
„Bude to otevřená partie. Velkou roli v ní může sehrát fotbalové štěstíčko a proměňování šancí. Ale teď o derby ještě moc nepřemýšlím, vždyť do soboty je času dost.“
St. Splavy: Halgaš – Kadlec, Jelínek, Zdich, Vidner – Kratochvíl, Pergl, Habel – Balvín (78. Vovčuk), Chlumecký – Mašek (78. Schröyer).