Na domácí půdě soupeře v sobotu rozstřílely 5:0. Strůjcem většiny gólů se stal Josef Šiner, který sice žádný nedal, ale hned na tři přihrál.
Vstup do utkání měly Splavy již tradičně dobrý. V 9. minutě si totiž na Jelínkův centr nejvýše vyskočil Pergl a poslal hlavičkou domácí do vedení. O deset minut později navíc Splavy předvedly velice pohlednou kombinační akci po ose Treutner – Šiner - Habel, v níž posledně jmenovaný podruhé rozvlnil síť za zády frýdlantského brankáře. „Znovu se nám povedl začátek. Prvních 20 minut jsme soupeře k ničemu nepustili,“ řekl po utkání trenér Starých Splavů Kamil Šourek.

Šance hostů nicméně také přišly. Díky stálici v splavské svatyni ale změnu skóre nepřinesly. Brankář Halgaš se vyznamenal zejména dobrým vykrytím prostoru, kterým zmařil 3 gólové příležitosti Frýdlantu. „Nejen Halgaš, ale celá obrana podala velice dobrý výkon,“ rozšířil pochvalu svých svěřenců i na defenzivní řady trenér Šourek.
Ve třicáté minutě přišel další zářný okamžik Šinera, když poslal ideální přihrávku Zdichovi. Jeho následnou střelu gólman hostů sice vyrazil, avšak pouze k volnému Habelovi, který měl už před prázdnou bránou snadnou úlohu – 3:0.

„Na začátku druhého poločasu jsme trochu usnuli na vavřínech a těžko jsme se dostávali do tempa,“ popsal dění po přestávce splavský lodivod. V 52. minutě si nicméně dvojice Jelínek, Pergl zopakovala standardní situaci z úvodu utkání. Jelínkův centr poslal Pergl opět hlavou do sítě – 4:0.
Od této chvíle začali domácí přece jen více bránit. Čisté konto se jim podařilo udržet do konce utkání a diváci se navíc dočkali ještě jednoho gólu v jejich podání. Šiner přihrál před prázdnou bránu vystřídavšímu Vaňkovi a ten míč bez problémů dorazil.

Staré Splavy – Slovan Frýdlant 5:0 (3:0)

Branky: 9. a 52. Pergl, 20. a 30. Habel, 86. Vaněk sestava Starých Splavů: Halgaš – Miler, Jelínek, Treutner, Štikar – Balvín (46. Vidner), Zdich, Habel (46. Kratochvíl) – Šiner, Pergl (70. Vaněk), Chlumecký; ŽK: 0 – 1.

Ohlas trenéra: Kamil Šourek (Staré Splavy): „Celé mužstvo hrálo dobře. Byl vidět markantní rozdíl oproti předchozím utkáním. Diváci nám po zápase také tvrdili, že jsme podali nejlepší výkon sezony. Soupeře jsme překvapili standardkami, které dokázal Pergl ve vzduchu zužitkovat. Přehrávali jsme je kombinačně. Nehráli sice žádného zanďoura, ale jejich šance Halgaš vychytal. Vysokou výhru jsme potřebovali jako sůl. V týmu je hned lepší nálada.“