Trenér domácích Kamil Šourek přitom hladký průběh utkání nečekal. „Ze soupeře jsme měli trochu obavy, nevěděli jsme, s čím na nás vyrukuje. Mysleli jsme si, že bude chtít odčinit minulou domácí prohru s Jablonným,“ řekl o do té doby sousedním týmu tabulky splavský lodivod.
Nové Město však své kvality nepotvrdilo a nevýraznou pomalou hrou značně přispělo k snadné cestě Splavských za plným bodovým ziskem. U většiny míčů byli totiž hráči z příhraničí libereckého okresu později než domácí a jejich nepřesné přihrávky společně s pomalým nabízením se do volného prostoru působily naivně až alibisticky. Nutno ale dodat, že Staré Splavy, ač měly úlohu usnadněnu, tak předvedly svěží a spolehlivý výkon na všech frontách.

„Musím pochválit všechny, včetně Halgaše a obrany, která hrála opět bez Jelínka,“ řekl po utkání Kamil Šourek. Už po prvních minutách bylo zřejmé, na kterou bránu se bude více střílet. Hned po úvodní rozehrávce totiž trefil téměř z půlky hřiště Štikar břevno a o chvíli později orazítkoval Habel tyč novoměstské brány. Ani první góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Oba zařídil hlavou Pavel Pergl, když si nejprve naskočil na centr Štikara a o čtvrt hodiny později na rohový kop Šinera.

Rozjeté Splavy zaúřadovaly také ihned po přestávce. Ve 47. minutě přizvedl Balvín centr Chlumeckého na hlavu nikým nekrytého Kratochvíla a bylo to už 3:0. Třetí a poslední gól v síti hostů Starým Splavům evidentně stačil ke spokojenosti. Od té chvíle se hra zpomalila. „V druhém poločase jsme už polevili. Tříbrankové vedení nás přece jen trochu ukolébalo,“ potvrdil trenér Šourek. Přesto bylo před brankou hostů i nadále živo. Čtvrtý gól měl na hlavě během pěti minut hned třikrát opět Pergl. Pokaždé však minul. Ani dalekonosné střely Radka Chlumeckého se mezi tři tyče nevešly. Když už se zdálo, že se domácí nadobro usadí na polovině soupeře, přišel rychlý brejk Nového Města. Vystřídavší Šindler ale svůj sprint zakončil nedůraznou střelou, kterou Štikar před prázdnou bránou odkopl do bezpečí.

Staré Splavy – Nové Město 3:0 (2:0)

Branky: 18. a 33. Pergl, 47. Kratochvíl; rozhodčí: Paldus – Brož, Böhme sestava Starých Splavů: Halgaš – Šiner, Miler, Štikar, Kratochvíl (69. Mašek), Treutner, Pergl (80. Cengr), Vovčuk (70. Vaněk), Chlumecký, Habel, Balvín.

Ohlas trenéra

Kamil Šourek (Staré Splavy): „Soupeře jsme přehráli jak technicky, tak gólově. Do soubojů jsme chodili důrazně a byli jsme rychlejší. Co se týče našeho výkonu, jsem naprosto spokojený především s první půlí. Měli jsme v ní hodně šancí a mohli jsme dát i o 2 góly více. Těší mě také, že se utkání obešlo bez zranění.“