Stráž v Hamrech pomohla Cvikovu

Velké Hamry - Dva body sebrali strážští fotbalisté ambicióznímu týmu z Velkých Hamrů, čímž vlastně vypomohli Cvikovu, jehož náskok na čele tabulky se tak zvýšil na 4 body.

27.5.2008

Domácí Michal Sedlmajer snaží prostřelit schrumáž hostujících hráčů ve žlutém.Foto: Deník/Antonín Bělonožník

V. Hamry – Stráž p.R. 1:1 (0:0)

„Měli jsme v závěru štěstí, že se nám podařilo vyrovnat,“ přiznal hrající trenér Josef Vinš a dodal: „Domácí hráli výborně, ovšem na remíze má největší zásluhu gólman Honza Mrázek, který Hamry doslova vychytal a navíc jim lapil penaltu!“
Domácí celek měl v I. půli zřetelnou převahu, která však ztroskotávala na velmi dobře organizované obraně a bezchybném, teprve patnáctiletém brankáři Mrázkovi. Ve 35. už míč směroval za jeho záda, Černý ho však z brankové čáry v poslední chvíli vykopl do tyče a Roll uklidil balón do bezpečí.
O vedení V. Hamrů se po obrátce postaral Sedlmajer, jenže místo dalšího očekávaného tlaku domácího mužstva přišel útlum. Až osm minut před koncem se mu naskytla možnost zvýšit vedení z pokutového kopu, ale mladíček Pešat, který byl na hřišti pouhé čtyři minuty, situaci psychicky nezvládl a Mrázek jeho střelu kryl! A trest přišel v poslední minutě. Vinš odcentroval z poloviny hřiště na Nováka, ten hlavou vrátil balon před branku a Lebduška stejným způsobem dopravil míč za záda Blahny – 1:1.
Ve třetí minutě nastavení se hosté dožadovali penalty, když gólman Blahna s míčem v ruce strčil do Nováka, který se skácel k zemi, ale hlavní arbitr nařídil trestný kop proti Stráži. „Tohle rozhoduntí jsem opravdu nepochopil,“ kroutil hlavou jinak spokojený kouč Josef Vinš.
Branky: 54. Sedlmajer – 90. Lebduška. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 4:4. Diváků: 80. Stráž: Mrázek – Roll, Žampach Kaňkovský, Jemelka, Novák – Pošva (73. Olbrych), Černý (60. Šindelář M.), Vinš ml. (65. Vinš st.) – Cerman.

Cvikov přivezl tři body

Ve 22. kole podlehla Zásada Cvikovu 1:3 (1:2). Domácí nastoupili v kombinované sestavě, přesto šli od 15. minuty do vedení. Dvě minuty poté ale srovnal Zátka a stejný hráč dostal hosty do vedení. Cvikovští po změně stran měli několik šancí, avšak proměnili pouze jedinou, a to Smetákem. K tříbodovému zisku to ale bohatě stačilo.
Následující sobotu budou chtít svěřenci Petra Knolleho vedoucí pozici potvrdit. Doma hostí celek V. Hamrů. Branky: 15. Fráňa – 17. a 38. Zátka, 81. Smeták. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 2:3. Diváků: 50.