Na druhé příčce nejvyšší okresní fotbalové soutěže Českolipska (II. třída OP) skončil po podzimí části nováček z Tatranu Jablonné, jehož trenérem je Jaromír Hetver. A právě jemu jsme položili několik otázek.
S druhým místem asi panuje spokojenost, nebo snad ne?
Určitě ano, protože náš loňský úkol, postoupit do okresního přeboru, jsme splnili, přičemž jsme v soutěžním ročníku 2006/07 nenašli přemožitele a bez prohry jsme i v letošní sezoně. Přezimujeme na 2. místě se stejným počtem bodů (33) jako první Jestřebí, jen s horším skóre (44:15). Rozhodně bych ještě chtěl připomenout naši finálovou účast v Českolipském poháru, kde jsme prohráli právě se zkušeným týmem Jestřebí 1:3.
S herním projevem mužstva jste byl také spokojen?
Naše mužstvo produkovalo po celé soutěžní období atraktivní fotbal, soupeře jsme přehrávali v útočné fázi, což dokazuje i skutečnost, že máme v první desítce nejlepších střelců soutěže čtyři hráče (S. Ptáček, J. Hetver, M. Černý, A. Kotek). Musím také poukázat na to, že tým pod vedením kapitána Brodila zapracoval na kázni a vystupování, což je klad v hodnocení celého týmu. Celý hráčský kolektiv je nutno pochválit za celkový přístup k tréninkům a v docházce k zápasům. Výsledkem našeho úsilí je, že jsme při postupu z třetí třídy do okresního přeboru již 43 mistrovských zápasů neodešli ze hřiště poraženi. Naším hlavním krédem je, abychom se fotbalem bavili a zábavu připravili i pro naše věrné fanoušky. Hráčům a členům našeho klubu je nutné poděkovat za přípravu hřiště a okolí, kde jako celek odpracovali ve prospěch klubu 300 hodin.
A nějaké výhrady máte?
Menší spokojenost byla s obranou fází, na čemž bychom chtěli přes zimní přestávku zapracovat.
Jak bude příprava vypadat?
Rozdělíme ji na dvě fáze: na dlouhodobý turnaj v hale a na přípravu v domácím prostředí, kterou zkombinujeme s přátelskými zápasy.
O změnách v hráčském kádru pro jarní část neuvažujete?
Mužstvo by nemělo doznat podstatných změn, i když o některé naše hráče je zájem z jiných oddílů. My bychom naopak chtěli přivést dva až tři mladé perspektivní fotbalisty, ale vše je otázkou peněz.
A jsme u rozhodčích. Jak se vám jejich podzimní výkony jevily?
Musím říct, že naše zápasy řídili vcelku dobře, neboť hrajeme okresní přebor a jejich úroveň této soutěži odpovídá. Když budeme hrát 1. ligu, budou nám pískat rozhodčí ligové úrovně. Jinak každého, kdo vezme do úst píšťalku a každý víkend si nechá nadávat, obdivujeme a patří jim za tuto činnost náš dík.
Co byste rád řekl na závěr?
Zvláštní poděkování za chod klubu patří našim sponzorům, z nichž každý pomáhá podle svých možností. Nedílnou součástí našeho oddílu jsou ženy, a proto poděkování patří hlavně paní Dvořákové, která se jako sekretářka stará nejen o chod klubu, ale se svou kolegyní slečnou Hankou Kotyzovou i o náš bufet, kde připravují našim návštěvníkům dobroty, které k fotbalu patří. Přeji všem našim fandům a příznivcům dobrého fotbalu šťastné vykročení do nového roku, pevné nervy a hodně zdraví.

Další zprávy z regionu najdete zde