V Dubí Pozorce na sebe narazili dva kandidáti na postup do ČFL a to teplická rezerva a Arsenal Česká Lípa. Obě mužstva se před utkáním netajila tím, že chtějí získat body pro sebe. Domácí to měli o něco lehčí, neboť mohli kvůli reprezentační přestávce využít hráče ze soupisky ligového áčka, což také učinili. Do utkání nastoupilo šest hráčů. Hrálo se na dobře připraveném trávníku a diváci viděli velice kvalitní fotbal, za který by se nemuselo stydět žádné mužstvo z vyšších soutěží.

Teplice B – Česká Lípa 0:1 (0:0)

První vážnější šanci si vytvořili hosté Holečkem, který ve vápně soupeře svedl souboj s dvěma obránci, jenže jeho střelu v poslední chvíli tečoval jeden z nich na rohový kop. Poté Stožický poslal centr na Smejkala, jenže jeho muška byla vychýlená. Lípa spoléhala na brejky dvou útočníků Holečka a Věcheta. Tak tomu bylo i ve 23. minutě, kdy si zaběhl za obranu Věchet, ale mířil vedle. Stejně se vedlo i na druhé straně Smejkalovi, kterého uvolnil Stožický. Českolipští hráli s velkým nasazením, jak to komentoval jeden z postarších fandů: „Hosté jsou u míčů dříve, mají lepší start na míč a co je zajímavé, přehlavičkují naše vysoké hráče.“ Po půlhodině hry mohli skóre otevřít Donát a poté Brož, jenže Donátovu střelu z bezprostřední blízkosti gólman Daněk vyrazil pouze k Brožovi a ten mířil vedle. V samotném závěru první půle Stožický nacentroval balón do vápna, kde našel Kopeckého, ten hlavičkou orazítkoval tyč Meierovy branky.

V úvodu druhého poločasu zahrozil Stožický střelou z 20 metrů, ale dobře chytajícího gólmana Meiera nepřekvapil. Z následné akce hostí zahrozil Finklár, když poslal střílený centr z levé strany na Holečka, jenže do cesty se postavil Kopřiva a míč se štěstím odkopl nad branku. Stejně se vedlo Holečkovi, když dal hlavou centr Šafáře z rohového kopu těsně vedle.

V následných minutách hrozili domácí, ale ani Smejkalovi ani Hanzlíkovi se nezdařilo dopravit míč do sítě a tak přišel gól dle hesla „nedáš – dostaneš“. Běžela 67. minuta, Meier vykopl míč, ten se snažili zpracovat oba stopeři, jenže se nedomluvili, čehož využil Věchet k nájezdu na branku. Na jeho přízemní střelu k tyči byl Daněk krátký – 0:1.

Po obdržení gólu domácí zaveleli ke zteči českolipské branky, tak tomu bylo i v 69. minutě, kdy se před Meiera dostal Jindráček, jenže z tohoto souboje vyšel lépe českolipský gólman. Stejně se mu vedlo i po střele Smoly. Závěr utkání patřil domácímu mužstvu, kdy získalo řadu rohových kopů, jenže českolipští hráči v čele s brankářem Meierem hráli v obraně bezchybně. Za zmínku stojí šance Breita a Smoly, kdy prvně jmenovanému Meier vyrazil jeho pokus a následnou dorážku poslal Smola těsně nad branku. Českolipští si za svoji bojovnost odvezli cenné vítězství.

Rozhodčí Šimek, ŽK 0:1, 200 diváků. Sestava Arsenalu: Meier - Novotný, Silný, Štálík, Šafář - Finklár, Podolský, Brož, Donát (80. Půlpán) - Věchet (89. Šimáček), Holeček (87. Hladík).

Ohlasy divizních trenérů

Trenér Arsenalu Pavel Hradiský hýřil spokojeností: „Myslím si, že na divizi to bylo velmi kvalitní utkání. My jsme sem nepřijeli jenom bránit, chtěli jsme hrát aktivně. V první půli byly šance na obou stranách. Ve druhé nás domácí trochu zatlačili, ale myslím si, že jsme se celkem solidně bránili a vyráželi jsme do brejků. Jeden nám nakonec vyšel „Rudou“ Věchetem. Přestože domácí měli v závěru několik šancí a řadu rohových kopů, kdy i gólman vyběhl do vápna, tak jsme to zvládli. Věřil jsem, že tady můžeme vyhrát. Když se věří a něco se pro to udělá, tak to musí vyjít. Závěrem bych chtěl pochválit Oldu Meiera, který měl několik dobrých zákroků.“
Domácí trenér Lukáš Přerost zklamaně hodnotí: „ Zápas se mi hodnotí velice těžce, neboť si myslím, že jsme po celé utkání byli lepší. Soupeř měl dobře zorganizovanou obranu, takže nás nepouštěl v prvním poločase do šancí, i když jsme si vytvořili dvě gólovky, které se ale musí proměnit. Problémy nám dělaly soupeřovy brejky, kdy důrazní útočníci zaměstnávali naši obranu.
Druhou půli hodně ovlivnila naše chyba, protože postupem času jsme si vytvářeli větší tlak. Hrubka obou stoperů, kdy se nedomluvili a soupeři darovali vítězství.“