Parta bývalých československých reprezentantů a prvoligových fotbalistů kolem Ládi Vízka sice nebyla kompletní (chyběli např. Chovanec se Sieglem), ale přesto velice dobře bavila na 500 diváků u žandovského hřiště. Ti měli možnost zhlédnout nejprve utkání staré gardy Žandova proti ženskému týmu „Hadimršky“ a následně také umění žandovských žáčků, kteří tvoří nově založený tým Spartaku Žandov. Nejmladší aktéři žandovské kopané měli také největší radost z utkání jejich starších oddílových „spoluhráčů“ proti Vízkově Kozlovně, které se konalo na počest rozloučení s hráčskou kariérou dlouholeté opory Žandova Ivanem Bílkem. Malí fotbalisti si s neskrývanou radostí po utkání odnášeli podepsané plakáty se sestavou.

Hrálo se kombinačně
a s úsměvem na rtech

Od obrany až po útok předváděli internacionálové ten pravý „mazácký“ ťukec. Dokonce i brankář chytal míč do rukou jen v případech vyloženě nejnutnějších a pokud to jen trochu šlo, zapojoval se do kombinací svých bránících spoluhráčů, v jejichž čele stál nestárnoucí Oldřich Rott.
Domácí Žandov zapojil do sestavy vedle starších fotbalistů i dravé mládí. Všichni Žandovští však dbali na zdraví své i protivníkovo. Přizpůsobili se pomalejšímu tempu fotbalových ikon a do osobních střetů nechodili nijak ostře. I tak ale musel postranní rozhodčí čelit napadaní za neodpískání „surového“ faulu na jednoho z obránců, který argumentoval: „Jedu tady 10 metrů po zádech a ty si toho ani nevšimneš!“ Tentýž hráč zahrál na úsměvnou notu ještě ve druhém poločase, kdy Kozlovna vedla už 5:2 (což byl také výsledek konečný). „Je to o tři kusy, teď budu silně podporovat ofenzívu. Do vedení o dva jsem ochotnej ještě bránit, ale teď jdu lítat dopředu,“ promlouval ke svým spoluhráčům a ti mu kontrovali: „Tak to si vem kulicha a rukavice, abys při tom tvém lítání nenastyd!“

Silný útok Kozlovny
V útoku už v té době ale řádil národem uznávaný nepřítel současného vedení ČMFS Ivan Hašek. Kromě střel z obtížných pozic, které šly jen těsně vedle Košťákovy branky, se dokázal také třikrát gólově prosadit. Dvě trefy zaznamenal po samostatných průnicích, kdy nejprve pálil nekompromisně pod břevno a podruhé chytrým dloubáčkem přestřelil žandovského brankáře. To, že v něm koluje ještě horká hráčská krev, dokazoval při zdlouhavém argumentování proti odpískanému ofsajdu: „Vždyť si to hlídám, vybíhal jsem z vlastní poloviny,“ neustále opakoval hlavnímu sudímu Pluhařovi.
Na hrotu doplňoval Haška od začátku druhého poločasu také Láďa Vízek. Podle jeho slov ale jen z toho důvodu, že si na tomto postu nejvíce odpočine. Větší posilou byl pro útočnou fázi Jiří Trojan, který měl za úkol, jako jeden z mála mladších ročníků v sestavě, rozhýbat trochu statickou hru starších spoluhráčů. Sám také zvyšoval na poločasových 2:1.

Žandov dotahoval na 2:3
Tak jako Vízkova Kozlovna, snažili se i Žandovští přecházet do útoku pohlednými kombinacemi, což se jim občas dařilo. Po jedné takové kombinaci se v sestavě domácích blýskl vyrovnávací brankou na 1:1 Heřmánek. I když o výsledek zápasu tolik nešlo, Žandov chtěl udržet s Kozlovnou krok i co se týče skóre. Na rozdíl od zkušených reprezentantů ale nedokázal tak přesně zakončovat útočná tažení. Po vyrovnaném prvním poločase stihl nicméně ještě jednou dotáhnout náskok soupeře na rozdíl jediné branky. Pěknou ranou z velkého vápna k tyči korigoval na 2:3 Beran.

S organizací spokojenost, až na to hrbolaté hřiště!
Laborovat s travnatou plochou není nikterak lehká ani levná záležitost. O tom jsou skálopevně přesvědčeni nejenom hráči a trenéři nižších soutěží, ale své o tom vědí i bývalí reprezentanti. Přestože mají hráči Kozlovny zkušenosti s nerovným terénem na svých štacích po exhibičních utkáních, na travnatý povrch v Žandově si přesto často stěžovali.
Bez ohledu na stav hrací plochy se ale organizátorům akce povedla. V jejím průběhu nebyly patrné žádné zádrhele. „Bylo kolem toho hodně lítání a starostí, ale organizace se nám, myslím, povedla,“ řekl trenér a organizátor v jedné osobě Jaroslav Knap a dodal: „Včera pršelo, takže jsme museli akci připravovat až dnes, kdy nám na druhou stranu velice pěkně vyšlo počasí.“
Sestava Žandova: Košťák – Bílek, Novák, Vaníček, Kodeš, Miko, Matějíček, Lhotka, Heřmánek P., Beran, Ulman, Loukota.