Zopakovat kvalitní výkon z Písku a znovu naplno bodovat. Přesně to budou chtít třetiligoví fotbalisté Arsenalu Česká Lípa, kteří v neděli hostí rezervu Mladé Boleslavi.

„Atmosféra v hráčském kádru je po výhře nad Pískem velmi dobrá," řekl Deníku nový asistent trenéra Petra Silného Milan Bubla, jenž dodal, že o pravděpodobné sestavě na nedělní zápas se rozhodne po sobotním tréninku A-mužstva.

„Sestava se bude odvíjet od toho, jak na tom kluci budou zdravotně. Jisté je, že nenastoupí Petr Bohata, který má stopku kvůli žlutým kartám," doplnil v pátek nový muž na lavičce Arsenalu. Ten nahradil minulý týden odvolaného Františka Šturmu.

„Nějaká změna se prostě udělat musela," konstatoval sportovní ředitel klubu Roman Hejna.

„Mužstvu se poslední dobou nedařilo, výkony hráčů měly klesající tendenci a výsledky začaly být špatné. Všechno to vyvrcholilo debaklem od Chomutova a velice špatným výkonem proti Karlovým Varům. Nejhorší bylo, že tým začal ztrácet body i doma, a proto jsme museli přistoupit k této volbě," zdůraznil ředitel Hejna.

Podle jeho slov kouč František Šturma pracoval s mužstvem poctivě a naplno. „Svoji práci dělal na sto padesát procent. Jenže cíle, které jsme si vytyčili hrát na jaře v horní polovině tabulky se prostě nenaplnily a v poslední době se nedostavily ani ty výsledky…"

Útěchou pro Lípu může být informace, že z třetí ligy letos sestoupí pouze jeden tým. Momentálně je na sestupové pozici Letohrad, ovšem Romana Hejnu to klidným nikterak nenechává.

„Zda spadne či nespadne jen jedno mužstvo, na to rozhodně nechci spoléhat. Musím zdůraznit, že jsme vždy usilovali a nadále usilujeme o co nejlepší umístění Arsenalu, protože cítíme velkou zodpovědnost vůči našim fanouškům, sponzorům a také městu Česká Lípa. A chceme udělat všechno pro to, aby výkony a výsledky áčka zase byly co nejlepší. Vynucená změna trenéra snad nějaký ten pozitivní vliv na hráče měla, protože kluci opravdu bojovali a hráli velmi dobře a vyhráli zaslouženě," uznal Hejna.

Zápas 28. kola Č. Lípa Mladá Boleslav B začíná 20. května od 17 hodin na Městském stadionu U Ploučnice.