Všechno začalo ve 12. minutě, kdy Jakub Mičkal překonal vyběhnuvšího brankáře Čabu. Vyrovnání zařídil přesnou střelou k tyči Jan Kyklhorn. Do kabin přeci jen odcházeli spokojenější domácí, neboť se prosadil Miloslav Kousal. Definitivní tečku za tímto zápasem udělal ve třetí minutě nastavení českolipský kapitán Karel Vrabec.

Domácí se museli obejít bez klíčového hráče Jakuba Hottka, který za vyloučení v Chomutově vyfasoval trest na tři soutěžní zápasy. Zajímavostí bylo, že na toto utkání byla poprvé delegována trojice rozhodčích z Německa.

Hned ve 3. minutě mohlo být na stadionu u Ploučnice veselo, ovšem Prückner nasměroval svůj pokus pouze do břevna. Hosté odpověděli nebezpečnými centry, jejichž autorem byl Milan Petr, ale českolipská defenziva si v čele s brankářem Meierem poradila. Poté se po Finklárově přímém kopu zmocnil míče Kousal, ale trefil pouze bránícího protihráče.

O pár vteřin později pálil rovněž Prückner, ale dopadl úplně stejně jako Kousal. Ve 12. minutě se poprvé měnilo skóre, Kousal rozehrál u postranní čáry pěknou akci a ve vápně ji zakončil Jakub Mičkal, který překonal vyběhnuvšího Čabu – 1:0. Svého spoluhráče chtěl napodobit Řehák, ale z trestného kopu netrefil branku. Krátce nato mohli Českolipští inkasovat.

Jeden z domácích fotbalistů fauloval ve vlastním pokutovém území a německý rozhodčí Heidt nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Jan Kyklhorn, ale Meierovu branku přestřelil. V 16. minutě měl gól na kopačce Kousal, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil. Následně důrazný Mičkal vybojoval přímý kop, jehož se zhostil Kousal a vyzkoušel Čabovu bdělost na brankové čáře.

Ve 32. minutě pořádala českolipská obrana den otevřených dveří, jako nůž máslem prošel Jan Kyklhorn až do vápna a křížnou střelou k tyči srovnal na 1:1. O sto dvacet sekund později se tentýž hráč objevil v další velké šanci, tentokrát však nemířil přesně.

Po vstřelené brance byli hosté aktivnější, ale jejich agilní hra vyšla vniveč, protože to byli svěřenci trenéra Radima Nečase, kteří se opět prosadili. Běžela 42. minuta a gól do šatny obstaral Miloslav Kousal – 2:1.

Po změně stran byli opět o něco lepší Královodvorští, ale nic ze svého menšího tlaku nevytěžili. Pak zkoušel štěstí Vrabec, ale balón přistál v náruči Ladislava Čaby. V 66. minutě se k vykonání přímého kopu postavil Finklár a jen těsně minul Čabovu svatyni. Poté se na trávníku svíjel v bolestech Štálík, ale po krátkém ošetření vstal a zápas bez problémů dohrál.

Mezitím Petr zahrál roh, ale Meier našel hrací předmět ve svých rukavicích. Na druhé straně pálil z uctivé vzdálenosti Vrabec a jeho pokusu chyběly tak dva metry. Hlavní sudí Andreas Heidt nastavil tři minuty a trenér Králova Dvora Miloslav Kučera vsadil vše na jednu kartu.

Gólman Ladislav Čaba se vydal podpořit své spoluhráče až do středového kruhu, což se hostům stalo osudným. Kulatý nesmysl si sebral Karel Vrabec a přišpendlil ho ke vzdálenější tyči – 3:1. 320 diváků, kteří si našli cestu na stadion k Ploučnici, tak mohlo oslavovat další domácí tříbodové vítězství.

Trenér Radim Nečas zhodnotil utkání: „Já jsem spokojen, že jsme zvládli toto utkání, ve kterém jsme nehráli až tak pohledný fotbal jako v některých předchozích zápasech. Dnes jsme urvali tři body vůlí, nasazením, agresivitou – a to se počítá. Pozítří se už nikdo nebude ptát, jestli fotbal byl takový nebo takový. Cením si toho, že jsme získali tři cenné důležité body, protože jsme nehráli nějak extra dobře dopředu.“

Jak moc chyběl mužstvu potrestaný Jakub Hottek a jak ho trenér Nečas nahradil? „Musíme si poradit. Jsou zde další hráči, kteří musí ukázat, že do kádru patří. Hottek je pro nás velice platný hlavně při standardních situacích, které zahrává skvěle. Dnes jsme to museli rozdělit mezi více hráčů a myslím si, že hráči, kteří dnes naskočili, nezklamali.“

A co říká českolipský lodivod na delegaci tří německých rozhodčích? „Není to typické, je to netradiční. Myslím si, že svou roli zvládli a odpískali velice dobré utkání a mně se jejich výkon hodnotí kladně.“

Autor: Michal Šandor