První podzimní divizní zápas na domácím hřišti navádí mužstvo k povinnému vítězství, ale o to to je složitější, když přijede nováček soutěže, který je ještě v postupové euforii. Hráči z Krupky přijeli do Nového Boru s velkým cílem přinejmenším bodovat a i když od 16. minuty vedli, domácí zabojovali a tři body zůstaly v Boru.

FC Nový Bor - TJ Krupka 2:1 (1:1)

Domácí zápas začali aktivně, přesto to byli hosté, kteří otevřeli skóre. V 16. minutě přišli Novoborští v útoku o míč a hostující Valenta utekl po křídle, ve vápně vyškolil domácí obranu a zakončil střelou do protipohybu brankáře Blumentritta.

Po úvodním gólu domácí ještě zrychlili a přidali i na přesnosti. Soupeř ve 24. minutě zastavil akci hráčů Boru nedovoleně před vápnem a ke standardní situaci se připravili Demke, Kubeš a Mach. Kolem míče udělali taneček, pak ho Mach poslal do šibenice a bylo vyrovnáno.

Druhý poločas začali hosté prvním střídáním a také přidali víc tvrdosti i faulů. Výborné povzbuzování domácích fandů hnalo Novoborské k cíli dát druhý gól, ale ten ne a ne padnout. Až v 80. minutě se fanoušci dočkali. Po křídle se vysunul Rusz, míč si zatáhl až skoro k rohovému praporku a odcentroval na druhou stranu, kde se k přihrávce dostal Kubeš, který nahrál Lebruškovi. Ten se protlačil přes bránícího hráče a hlavou pod nohy brankáře vstřelil druhý a nakonec i vítězný gól.

Hosté začali stále víc posilovat útok a v 85. minutě, když se jim podařilo vybojovat rohový kop, nebezpečně zatápěli ve vápně domácích. Nic z toho ale nebylo, a tak se mohli hráči Boru radovat z prvního vítězství nové sezony.

„Jsem moc spokojený s hrou spoluhráčů a důležitým vítězstvím, které nás hodně zvedlo k odvaze do dalších zápasů," řekl po utkání jeden ze střelců Roman Mach.

Branky: 24. Mach Roman, 80. Lebruška Ondřej - 16. Valenta Denis. ŽK: 3:2, diváků: 153, rozhodčí: Brychta Ondřej.
Sestava domácích: Blumentritt - Hybner, Broschinský, Demke, Rydval, Lebruška, Kubeš, Černý - Mach, Stromecký, Ruszo - Polanský, Válek, Moravec, Připraveni ještě Koldovský, Pollach, trenér: Jeníček.