Po více jak jednom týdnu tréninků a dvou přípravných zápasech čekalo divizní fotbalisty Nového Boru první opravdu důležité utkání.

FK Jiskra MŠENO - FC NOVÝ BOR 1:5

O postup do hlavní soutěže Poháru FAČR se v předkole utkali s celkem FK Jiskra Mšeno (krajský přebor), který porazil ve finále krajského poháru SK Semily, a měl tak možnost zabojovat o tuto celorepublikovou soutěž. Novoborští však nedali soupeři z Jablonce nad Nisou šanci a domů si odvezli přesvědčivou výhru a postup.

„Naše mužstvo cestovalo k utkání s dost širokým kádrem hráčů. Díky farmářskému klubu z Varnsdorfu, který již nepřihlásil do soutěže mužstvo juniorky, jsme tak získali řadu hráčů a tím se nám rozšířily možnosti," informoval sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský.

Trable s autobusem

Výprava s šestnácti hráči musela asi největší sobotní problém řešit už cestou do Jablonce, neboť autobus ve Cvikově vypověděl službu. Vedení klubu tak muselo dopravu rychle přeorganizovat na osobní auta a hosté nakonec dorazili k zápasu včas.

Utkání začalo oboustranně opatrně a více se kombinovalo do šířky než dopředu. Domácí dobře bránili, ale nezapomínali ani na rychlé protiútoky. Po dvaceti minutách začali hosté získávat herní jistotu, přišly šance a ve 33. minutě se Bor dočkal prvního gólu. Na hrotu si přihráli Mach s Halbicem a ten ještě poslal míč na kraj na volného Mponga. Ten už věděl jak na to a spolehlivě přehodil brankáře.

O minutu později se dostal do šance Mach, branku se mu však vstřelit nepodařilo. Ve 38. minutě pálil na branku Kučera, ale domácí gólman míč vyrazil do bezpečí. O gól se pokoušeli také Lebruška, Mach a Broschinský, ale skóre se do konce prvního poločasu už nezměnilo.

Druhou půli začali hosté hodně zostra. Ve 48. minutě dostal rozeběhnutý Halbich míč za domácí obranu. Obelstil gólmana a nezištně přihrál před prázdnou branku, kde Osumanu už jen balon zastrčil do sítě. V 64. minutě se situace opakovala. Tentokrát Halbich centroval před branku a Lebruška donesl míč do branky na prsou 0:3. V 75. minutě se trefil sám Halbich. „Poté jsme měli další gólové šance, které se ale nepodařilo proměnit, což domácí potrestali, když domácí hráč pěkně obstřelil Blumentritta v naší bráně 1:4," popsal Obrovský.

Ovšem jen co po gólu Mšena rozehráli hosté ve středu hřiště, dostal se míč opět k Halbichovi. Ten vběhl do vápna a nechytatelnou střelou do šibenice uzavřel účet zápasu na 1:5.

Celý zápas se nesl vcelku v pohodovém duchu, až na výjimku domácího hráče, který v 79. minutě tak trochu neudržel nervy na uzdě a šlapákem sejmul novoborského gólmana, za což si vysloužil červenou kartu.

Vítězství posunulo Nový Bor do prvního kola Poháru FAČR, v němž bude na domácím hřišti hostit druholigový celek FK Pardubice. A to již tuto sobotu 25. července od 17 hodin.

Branky hostů: Mponga, Osumanu, Lebruška, Halbich 2
Sestava Nového Boru: Blumentritt, Černohorský, Hauer, Devátý, Broschinský, Mach, Lebruška, Kučera, Mpong, Hoke, Halbich, Stejskal, Pekař, Osumanu, Klouda. Trenér: Vladimír Jeníček, asistent: Szabo, vedoucí mužstva: R. Blumentritt.