A hned na začátku si to dali ti „jeho" hoši pěkně zostra přátelským utkáním s juniorkou Varnsdorfu.

„Náš kádr byl kvůli dovoleným hodně zúžený, a tak si v poli zahráli i oba brankáři a také dorostenec Moravec, který přechází do kategorie dospělých," informoval sekretář novoborského FC Jiří Obrovský.

FC Nový Bor - FK Varnsdorf jun. 1:2 (0:0)

Od prvních minut měli lepší organizaci hry hosté z Varnsdorfu, ale hrálo se víceméně od vápna k vápnu. „Naši hru se snažil řídit a rozhýbat Mach, který k nám přichází právě z Varnsdorfu, u soupeře byli dominantní Hauer a Vomáčka, které doplňoval Prieložný."

Ve druhém poločase šel do branky Koldovský a v útoku jej nahradil Blumentritt. Po jedné z novoborských akcí, kterou hostitelé gólem nezakončili, přešel soupeř do protiútoku. Brankář Koldovský byl při této situaci faulován, zranil se, ale utkání dohrál. Přesto do vedení šel soupeř díky Hauerovi 0:1.

Netrvalo dlouho a Nový Bor vyrovnal. Pohotovou střelu podél brankáře vyslal Blumentritt a bylo to 1:1. V závěru zápasu se hosté dočkali vítězství po brance Prieložného 1:2.

Druhý přátelský duel letní přípravy odehraje Nový Bor v sobotu 12. července od 17.30 na domácím trávníku, kde přivítá SK Semily.

Branky: Blumentritt - Hauer, Prieložný. Rozhodčí: Řeháček ml., bez karet. Diváků: 40.
Nový Bor: Blumentritt - Demke, Lebruška, Stromecký, Třešňák, Mach, Moravec, Dostál, Koldovský, Vyctoryen. Trenér Vl. Jeníček.