Několika hráčům totiž z jejich kapes a tašek v kabinách zmizely mobilní telefony, finanční hotovost a tepláková souprava! „Když jsme se vrátili ze hřiště, dveře našich kabin byly odemčené. Až pak si kluci všimli, že jim chybí osobní věci a peníze,“ konstatoval včera asistent trenéra Radima Nečase Milan Slipčenko, který je společně s celým mužstvem na soustředění v Bedřichově.

Celkovou škodu všech odcizených věcí včetně hotovosti odhaduje vedení klubu zhruba na 40 tisíc korun.

Předseda Jiskry Mšeno Ladislav Čičmanec ve čtvrtek Českolipskýmu deníku sdělil, že ho celá záležitost velice mrzí. Na otázku, jak podle něj mohlo k odcizení věcí dojít, odpověděl: „Tak to v této chvíli opravdu nevím, ale první, co jsem udělal bylo to, že jsem zavolal policii, aby celou věc prošetřila. Těch verzí, jak a proč k tomu došlo, může být několik.“

Ladislav Čičmanec se pak pozastavil nad tím, že si hráči České Lípy nechali všechny cennosti v šatně. „U většiny mužstev bývá zvykem, že si drahé věci a finanční hotovost berou s sebou ve společné tašce na svoji střídačku, kde je mají pod svým dohledem trenéři a vedoucí týmů. To je podle mě taky jediná možnost, jak podobným krádežím zabránit,“ doplnil šéf FK Jiskra Mšeno – Jablonec n. N.