Fotbalové soutěže již ulehly k zimnímu spánku a není tomu jinak ani ve třetí lize dospělých ČFL. Avšak než se fotbalisté českolipského Arsenalu rozejdou na zaslouženou dovolenou, čeká je ještě přátelské utkání s druholigovým FK Varnsdorf, který si na podzim nevedl vůbec špatně. Obsadil čtvrté místo tabulky se ztrátou pouhých dvou bodů na první příčku.Soupeři se velmi dobře znají, dokonce na sebe narazili v Poháru České pošty, kde se z výhry radoval domácí Arsenal, který zvítězil 2:0.

Fanoušci obou táborů můžou vidět další společný duel již tuto sobotu, a sice od 14 hodin na zbrusu nové umělé trávě v Heřmanicích. Pro fanoušky připravilo vedení Arsenalu zájezd na toto utkání.

„Hřiště bude připraveno. Sice už napadlo asi pět centimetrů sněhu, ale my uděláme všechno pro to, aby byl terén pro utkání co nejlepší. Jsme na to připravení," řekl včera Českolipskému deníku Zdeněk Kobryn, majitel umělého trávníku, na kterém se tento fotbalový duel odehraje.

Zájemci se mohou přihlásit na adresu

hradisky@seznam.cz nebo na číslo 776 696 079.

Vizitka FK Varnsdorf

Do roku 1907 nebyl ve Varnsdorfu a okolí žádný fotbalový oddíl. Proto se sportovní nadšenci sešli 13. dubna 1907 na ustavující schůzi přípravného výboru, aby založili Německý fotbalový klub (DFC). První zápas se odehrál v Liberci proti městskému sportovnímu klubu a skončil porážkou 3:0. První domácí utkání vyznělo pro „dnešní" Varnsdorf zcela výborně a sice výhrou 11:0 proti týmu Radeberger Sportclub. Pro zajímavost uvádím, že například v Děčíně vznikl první fotbalový klub v roce 1903 a byla jím Viktoria Tetschen (Děčín), v Rumburku v roce 1910 DFK Rumburg, v České Lípě roku 1912 DSV Böhmisch Leipa.

V polovině roku 1938 se konala ustavující Valná hromada prvního českého fotbalového klubu ve Varnsdorfu, která schválila stanovy a název klubu SK HRANIČÁŘ Varnsdorf.

Po ukončení ročníku 2009-2010 bylo mužstvo Varnsdorfu na celkově 6. místě v tabulce. I přes toto umístění získalo šanci zúčastnit se licenčního řízení pro možnost startu ve 2. lize. V tomto řízení vedení Varnsdorfu uspělo a od ročníku 2010/2011 se hraje ve Varnsdorfu vytoužená 2. liga. Jako první trenér ve 2. lize tu byl Zbyněk Busta, kterého vystřídal Aleš Křeček. A mužstvo trénuje Zdenko Frťala.

„V letošní sezoně Varnsdorf zatím obsadil skvělé 4. místo se ziskem 29 bodů a ztrátou pouhých dvou bodů na místo první. Už před startem soutěže jsme si říkali, že chceme hrát fotbal, který by bavil jak diváky, tak i samotné hráče. Myslím, že jsme to dokazovali nejen v domácích zápasech. Z těchto výkonů pak vyplynuly takové výsledky, které nás dostaly tam, kde jsme. Nyní máme před sebou zimní přestávku. Naším úkolem je zkusit udržet hráče, kteří tu jsou na hostování. Když se to nepovede, tak se musíme poohlédnout po jiných.

Takových, kteří budou hladoví a charakterově do týmu zapadnou," zhodnotil sezonu trenér Zdenko Frťala. Varnsdorf na podzim dokázal vstřelit 29 branek, což je společně s Bohemians 1905 nejvíce z celé druhé ligy. To naznačuje, že svěřenci trenéra Frťaly hrají ofenzivní fotbal. „Hlavně jsem rád, že o branky se podělilo víc hráčů. Předtím jsme tady spoléhali na Melunoviče nebo Vlastu Chodu. Oba odešli a s nimi také šestnáct branek. Neměli jsme sice obavy, ale věděli jsme o tom. O góly se postarali obránci, záložníci i útočníci. Dávali jsme pěkné branky, ale prosazovali se i ze standardních situací. Mohu říci, že jsme byli schopni dát branku z jakékoliv situace," řekl po duelu uznávaný dvaačtyřicetiletý slovenský lodivod.

Vizitka Arsenalu Česká Lípa

Tým Českolipských fotbalistů skončil po podzimní části na celkově 6. místě se ziskem 26 bodů, což je lepší umístění než v roce minulém. V Lípě se během sezony také vyměnil realizační tým, když byl po nepřesvědčivých výkonech odvolán trenér Libor Macháček, kterého nahradil Radim Nečas s Oldřichem Maierem. Pod novým realizačním týmem se českolipské mužstvo zvedlo a ve zbytku sezony pouze 1x prohrálo. Mohli jsme mít více bodů, mohli jsme jich mít i méně. Každopádně, když jsme přišli s novým realizačním týmem, tak jsme neměli moc času. Hra se zlepšuje. Škoda, že už to bylo poslední kolo," zhodnotil sezonu trenér Nečas. Jeho svěřenci se utkali s Roudnicí a na konec sezony jim nadělili pět gólů. Po brankách Štálíka, Hadaščoka, Schöna, Bohaty a Bíny zvítězil 5:1!

Autor: Radek Chyna