Kromě domácích, kteří hrají krajskou B-třídu, se na něm ještě představí divizní Nový Bor, účastník krajského přeboru z Doks a tým Cvikova, hrající I.A třídu.„Hlavně pro náš domácí tým to slibuje kvalitní zápasy s velmi dobrými soupeři," pochvaluje si Pavel Šorf, předseda pořádajícího klubu Družba Bukovany.

„Původně se nám přihlásily Doksy a Cvikov. A Nový Bor se ozval až na poslední chvíli, zřejmě jim vypadla jiná příprava a měli zájem se našeho turnaje také zúčastnit."

Výkop prvního zápasu je v 9 hodin, start do turnaje obstará souboj „Davida s Goliášem" domácí Bukovany nastoupí proti Novému Boru. Konec turnaje očekávají domácí pořadatelé kolem 16. hodiny. Hrát bude každý s každým, ale hrací doba bude jen 2x 30 minut.

Domácí Bukovany skončily v uplynulém ročníku I.B třídy na 9. místě. V šestadvaceti zápasech si bukovanští fotbalisté připsali devět vítězství, jedenáct porážek a šestkrát se rozešli se soupeřem smírně.

V soutěži patřili k těm nejméně produktivním nastříleli jen 36 branek, na druhou stranu inkasovaných branek také nemají mnoho jen 43. Ve statistice inkasovaných gólů byli Bukovanští dokonce čtvrtí nejlepší.

Další účastník turnaje FK Cvikov skončil po uplynulé sezóně přesně v půlce tabulky I.A třídy. Z šestadvaceti duelů jich cvikovští fotbalisté vyhráli deset, devětkrát prohráli a sedmkrát remizovali. Jestliže Bukovany patřily v B-třídě mezi nejlepší ve statistice inkasovaných branek, Cvikov se I.A třídě ve stejné disciplíně stal málem králem. Za celou soutěž inkasovala cvikovská obrana s gólmanem jen 36 branek, lepší byla a pouze o jedinou branku jen mistrovská Skalice.

Doksy jedou na turnaj do Bukovan z pozice týmu, který má za sebou velmi povedenou sezónu. V krajském přeboru od počátku bojovaly v čele tabulky a ve velmi vyrovnaném závěru druhý a šestý nejlepší tým dělilo jen pět bodů nakonec urvaly bronzovou příčku za třináct vítězství, osm porážek a pět remíz.

Na vítězný a do divize postupující Nový Bor ztratili dokští fotbalisté deset bodů. Největším favoritem turnaje budou jednoznačně fotbalisté Nového Boru, letošní přeborník kraje a budoucí účastník divize. Novoborští už v přípravě sehráli čtyři přátelská utkání, podlehli třetiligové České Lípě a Roudnici a porazili divizní Turnov i třetiligovou Hlavici. Bukovanský turnaj v sobotu zahájí soubojem s domácím týmem.

Michael Polák