Svoji zápasovou premiéru po postupu do I. B třídy si odbyl také Tartan Jablonné, jenž na půdě nováčka krajského přeboru v Bílém Kostelu obdržel pořádný debakl.

Doksy – FK Zlíchov 2:3 (1:2)

Zápas měl znaky začátku sezony a než se domácí rozkoukali, byl stav ve 14. min. 0:2. Po zbytku první půle se hrál vyrovnaný zápas a v poslední minutě snížil Ondra Picek z pokutového kopu nařízeném za sražení Jakuba Šimona ve vyložené šanci – 1:2.
Do druhé části hry poslali trenéři Doks deset čerstvých hráčů a při velkém tlaku domácích vstřelil vyrovnávací gól na 2:2 Jakub Beránek.
Po této brance se hrálo v poklidném tempu za stálé mírné převahy domácích. Devět minut před koncem poslali hosté do brejku Kopeckého, jehož technická střela skončila v síti Starkbaumovy branky. Hosté tak zaslouženě vyhráli 3:2.
Branky: 45. Ondřej Picek (penalta), 55. Jakub Beránek – 10. Horký, 14. Koláček, 81. Kopecký. Rozhodčí: Ďörď Mário – Kutílek Martin, Kapoun Karel (bez karet). Diváků: 100.

Sestava Doks (I. poločas): Prskavec – Záleský, Vaňátko Martin, Picek, Jakša, Šimon Matěj, Šimon Jakub, Šťastný, Šesták, Kukla, Brodský. (II. poločas): Starkbaum – Vítek, Picek, Miler, Jantač, Prskavec, Doubrava Jan, Horčík Martin, Balík, Beránek, Vácha – Doubrava Jakub. Trenéři: Michael Šimek, Roman Švarc.

Bílý Kostel – Jablonné 13:1 (3:0)

Ve fotbalovém mači se utkali dva nováčci – domácí, kteří postoupili do krajského přeboru, a hosté, budou působit v I. B třídě. A rozdíl byl dost znát. Střelecky se pěti brankami prezentoval Tomáš Janáček, který věnoval trefy otci Liborovi, slavícímu 47. narozeniny. Další oslavenec Libor Janeček se zapsal mezi střelce jedním gólem. Za hosty se představil Janďura, jenž přestoupil z Hrádku.
Do poločasu to ještě na nějaká „jatka" ze strany domácích nevypadalo. Po první střele domácího Jar. Vacka se v 15. minutě dostal k míči za obranu T. Janáček, který vybídl ke skórování do prázdné brány Michálka. Po dalších příležitost domácích zahrozil hostující Hetver zblízka do gólmana. Pak hostům nevyšel ofsajd systém a Tomáš Janáček přidal druhý gól. Ve 44. poslal po úniku centr před bránu, kde si ho srazil Knolle do vlastní sítě.
Šest minut se čekalo ve druhé půli na gól. Po přihrávce T. Janáčka se trefil Libor Janeček, který slavil čtyřicátiny. Následovala přihrávka Dominika Ďuriše a T. Janáček dal na 5:0. Hosté přestávali stíhat a Chomoutova rána ze 20 metrů byla gólová. Za minutu navýšil opět T. Janáček a stejný hráč za minutu dal hlavou další gól.
Pak se konečně prosadili hosté po brejku Čadkem. Devátý gól připojil Resl a desátý T. Janáček přehozeném brankáře. V 70. se osmělilo Jablonné pokusem Svobody, který mu brankář vyrazil. Na deset minut se pak domácí gólově odmlčeli, ale pak Michálek zpracoval ve vápně vysoký míč a bylo 11:1. Další šanci hostujícího Čadka vykopl z branky Vitík. V poslední minutě skóroval po rohu hlavou Jan Ďuriš a v nastaveném čase potřinácté pokořil hostujícího brankáře osamocený Resl z rychlé akce.
Branky: 39., 54., 56., 58. a 67. T. Janáček, 15. a 80. Michálek, 62. a 91. Resl, 44. vlastní, 51. Janeček, 55. Chomout, 90. Jan Ďuriš – 60. Čadek.

Sestava Bílého Kostela: Svoboda – Jan Vacek, Chomout, L. Janáček, Janeček – Třešňák, Jar. Vacek, Michálek, Resl – T. Janáček, Dominik Ďuriš (Vitík, Jan Ďuriš, Sedlmayer, Černý, P. Ulrich).
Sestava Jablonného: Holub – Vejskrab, Knolle, Štáfek, Zelený – Černý, D. Svoboda, Ryšavý, Janďura – Hetver, Čadek. (Liebezeit, Švehla).

Autoři: Vladimír Černý, Miloslav Cihlář