Fotbalová příprava: Doksy hrají v Děčíně. Odstartoval turnaj v Mimoni

Děčín, Mimoň - Doksy se divizního Vilémova nezalekly, přesto na něj nestačily. Následující sobotu čeká fotbalisty od Máchova jezera utkání s "devatenáctkou" Varnsdorfu.

1.2.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Prvním soupeřem fotbalistů Doks na zimním turnaji v Děčíně byl divizní Vilémov, se kterým svěřenci trenéra Josefa Vinše prohráli 2:4.

Utkání začalo ve svižném tempu a hrál se pohledný technický fotbal. Úvod patřil Doksům, první branku však vstřelili Vilémovští, když v 16. minutě Kotyk neudržel Stehlíkovu nepříliš důraznou ránu 0:1. O minutu později bylo srovnáno po trestném kopu Ondry Vacka 1:1.

Vilémov pak převzal iniciativu a do konce poločasu přidal ještě dvě trefy. Nejprve ve 24. min. Šťastný (1:2) a o 3 minuty později Chod trefil břevno a Kurel míč doklepl do sítě -1:3.

Hned po změně stran po centru Kurela zvýšil na 1:4 Lehrl. Poté se několika hezkými akcemi blýskl vilémovský Buryánek. Celý druhý poločas byly Doksy více jak vyrovnaným soupeřem a posledních dvacet minut předváděly výbornou hru. Výsledkem toho bylo snížení na 2:4 Josefem Švecem, jenž propálil Lose v bráně.

Téměř všechny branky padly po nepříliš přesvědčivých zákrocích gólmanů na obou stranách. Nutno však podotknout, že kdo neběhal, ,,užíval" si desetistupňového mrazu.

Turnaj v Děčíně - Doksy Vilémov 2:4 (1:3)

Branky Doks: 17. Vacek Ondřej, 65. Švec Josef. Rozhodčí: Baum Tomáš (Děčín) - Šimeček Libor (Česká Kamenice), Ridval Antonín (Děčín). Diváků: 25.

Doksy: Kotyk Zoubek,Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Šťastný, Vágner Milan, Kýček, Cengr, Vacek Ondřej, Jurčik, Šimon Jakub (Pilař Jakub, Vacek Jakub, Švec Josef, Němec Jakub).

Bulldog cup v Mimoni začal

Úvodním kolem byl rozehrán mimoňský zimní fotbalový turnaj Bulldog cup 2013.

Celkem osm týmů sehraje během necelých dvou měsíců vzájemné zápasy vždy v neděli od 11., 13., 15. a 17. hodiny. Turnaj otevřel loňský vítěz, tým středočeské Žídněvsi, který jasně přehrál Stružnici 5:1. Poté mimoňská rezerva i přes výraznou převahu pouze remizovala s „béčkem" Bělé p. Bezdězem 2:2. Domácí mizérii v zakončení zachraňovali obránci Konopiský s Krejčíkem.

V dalších zápasech porazili hráči Žibřidic celek z Čisté 1:0 a za již vydatného chumelení Kamenice vyhrála nad Sloupem 3:0.

Program dalšího kola (neděle 3. února): Stružnice - Žibřidice, Mimoň B - Čistá, Kamenice - Žídněves, Sloup - Bělá pod Bezdězem B.

Mimo tento turnaj nabízí fotbalový oddíl v Mimoni pronájem hřiště s umělým povrchem pro zápasy i tréninky, kde lze využít i umělého osvětlení. Cena za pronájem hrací plochy pro zápas bez umělého osvětlení je v letošním roce stanovena na 1.500 korun.

1.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Jediným zástupcem Českolipska v Parlamentu bude po letošních volbách 31letý Tomáš Martínek.

Českolipsko bude ve sněmovně zastupovat Pirát Martínek

Noví poslanci za Liberecký kraj.

Profesor, pekař, bývalý voják - noví poslanci

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Česká Lípa -Slavnosti křest knihy českolipských autorů Marty Knauerové a výtvarníka Atily Vöröse proběhl v Bieberově síni muzea.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.