Vítězem s nárokem na postup do I. B třídy jsou na Liberecku Osečná, na Českolipsku z 99 % Dubice a na Semilsku Stružinec. Na Jablonecku vyhrály Maršovice, ale postupu se vzdaly a do I.B třídy půjde Smržovka.

Jenže při sestupu tří mužstev z krajského přeboru a stejného počtu z I. A třídy (při pádu divizních VTJ Rapid Liberec a Železného Brodu) bude padat do okresních přeborů pět mužstev (do Liberecka jen Raspenava).

Situace bude trochu nepřehledná, protože VTJ Rapid Liberec místo do krajského přeboru půjde až do I. A třídy a béčko v I. B třídě nepřihlásí. V tom případě by nejspíš doplnil I. B třídu další tým z libereckého okresu, a to ze druhého místa.

O tom, kde a jakým způsobem bude od příští sezony působit rezerva Doks, jež úzce spolupracuje s Jestřebím, se rozhodne příští týden.

Ze Semilska funkcionáři Stružince snad nemají o postup do I. B třídy zájem, stejně jako další týmy do čtvrtého místa. V tom případě by postoupil do I. B třídy nejlepší ze druhého místa z dalších okresů… Nechme se ale překvapit, co přinesou další dny.