Porážky Doks (KP)  a Skalice (I. A třída) zastínily sváteční a slunečné dohrávané kolo z pohledu dvou zástupců Českolipska v krajských fotbalových soutěžích.

FC Pěnčín – Doksy 3:1 (3:1)

Lépe začali domácí, když po neodpískaném faulu na dokského Vaňátka ve středu pole se dostali do přečíslení a pro Mrklase nebyl problém otevřít skóre – 1:0. Doksy odpověděly za 2 minuty Doleželem, který prošel obranou až do vápna, kde padl k zemi po zákroku gólmana Prokopce a nařízenou penaltu proměnil Kolařík – 1:1.

Zadáci hostí však neměli svůj den. Nejprve zahrozil lobem přes vyběhnuvšího Kotyka domácí Mrklas a za devět minut už lovil hostující brankář míč ze své sítě, a to po střele Chlomka. A aby toho nebylo málo, v 38. minutě využil zmatků v obraně Doks Matějíček, který od brankové čáry „namazal" nekrytému Sekerákovi, jenž uzavřel účet na 3:1. „Naše herní trápení pokračovalo i po přestávce, góly však už nepadly," popsal  Deníku manažer A-týmu Doks Martin Jurčik.

Branky: 12. Mrklas, 29. Chlomek, 37. Sekerák – 15. Kolařík (z pen.). Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 2:2. Diváků: 120. Doksy: Kotyk – Horčík, Vaňátko Michal, Šťastný, Cenger, Vacek Jakub, Jurčik (69. Vacek Ondřej), Doležel, Kolařík, Zoubek (50. Kouba), Semík.

Skalice – Krásná Studánka 1:2 (1:1)

Po dlouhých dvanácti zápasech na domácím hřišti ztratili body fotbalisté SK Skalice. V úterní dohrávce I. A třídy padli s Krásnou Studánkou v poměru 1:2, přestože vedli 1:0. „Dostali jsme od Studánky  pohlavek, takovou pomyslnou malou facku, protože jsme doplatili na mizernou koncovku," přiznal vedoucí skalického mužstva Jiří Löffelmann. Domácí si v první části duelu vypracovali nejméně pět gólovek, ale skórovali pouze jednou.  Studánka  vyrovnala po třiceti minutách  z ojedinělé akce a přízemní střele Chmátala.

Po přestávce územní převaha Skalice skrze nahuštěnou obranu Studánky pokračovala. Soukup orazítkoval spojnici, zvýšit mohli Hlavinka  a  Nevrlý, a to i v době, kdy byl po 2. žluté kartě vyloučen domácí Aust.

„Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, proto kluci i v oslabení vrhli všechny síly do útoku," vysvětlil Jiří Löffelmann. Jenže plán nevyšel… Čtyři minuty před koncem se v šestnáctce uvolnil Hájek, jehož  střela skončila ve Svobodově síti –  1:2.
Branky: 21. Neuman – 32. Chmátal, 86. Hájek. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 4:0, ČK: 1:0 (73. Aust). Skalice: Svoboda – Knytl, Benc, Soukup, Aust – Lebruška (85. Sinkovskij), Švec, Neuman, Šíma – Hlavinka (74. Novotný), Nevrlý.