Závěrečným dějstvím se o víkendu uzavírá soutěžní ročník 2014-2015 na všech fotbalových úrovních, tedy od divize mužů až po okresní soutěž mladších přípravek.

A právě po tomto závěrečném kole se začnou rozplétat uzlíky otázek se spekulacemi ohledně postupujících a sestupujících mužstev od III. třídy po krajský přebor.

„Musíme si počkat na poslední kolo, včetně krajských soutěží. Jisté je, že z I. B třídy zcela určitě sestoupí Velký Valtinov, z okresního přeboru naopak postupují Holany," uvedl pro Českolipský deník Karel Fischer, předseda OFS Česká Lípa a dodal, že na další možné varianty (např. že by z českolipského OP mohly do I. B třídy postoupit dva kluby) je ještě brzy.

„Na čtvrtečním zasedání STK OFS jsme měli na stole zatím jen devět přihlášek do nového soutěžního ročníku, ale oddíly mají ještě čas, protože termín uzávěrky je 21. června."

Stále nejisté je také to, jestli z I. A třídy postoupí Jiskra Mimoň, která je v aktuální tabulce na druhé příčce. Dnes jede do Mírové pod Kozákovem, která je předposlední, ale zřejmě už zachráněná, protože ze skupiny má padat pouze poslední Harrachov. „Chceme letošní sezonu zakončit výhrou, a to i přesto, že nebudeme kompletní," řekl včera Deníku manažer A-mužstva Miroslav Feher.

Pavlu Vítovi bude v sestavě chybět stoper Tomáš Feher, jenž je v těchto dnech v zahraničí, a tak na jeho post pravděpodobně postaví Davida Řeháka. „Pokud vyhrajeme, obsadíme nejhůř druhou příčku," ví mimoňský manažer, stejně tak i to, že tým na druhém místě I. A třídy má zajištěný postup do krajského přeboru.

„Ano, to samozřejmě víme, ale zatím o tom v mužstvu nemluvíme příliš nahlas. Jisté je, že o všem se rozhodne po posledním kole," usmívá se Miroslav Feher.

KAM ZA FOTBALEM O VÍKENDU

SOBOTA 13. ČERVNA

Krajský přebor mužů: Doksy - Hrádek (17.00)

I. B třída mužů: Velký Valtinov - Bulovka (14.00).

Okresní soutěž mužů: Blíževedly - Cvikov B (13.00), Mimoň B - Horní Libchava (15.00), Zahrádky - Okna, Pertoltice - Tuhaň, Loko Česká Lípa B - Sosnová, Noviny - Lindava, Kunratice - Polevsko, Bukovany B - Brniště (17.00).

Okresní přebor st. přípravek: Kamenická Šenov - Jestřebí (13.30), Žandov/Velká Bukovina Cvikov (14.00).

Okresní soutěž ml. přípravek: MAHO Jablonné - Nový Bor (13.00), Arsenal Česká Lípa A - Lokomotiva Česká Lípa (15.00), Arsenal Česká Lípa B - Svor (16.00).

NEDĚLE 14. ČERVNA

Krajský přebor U19: Arsenal Česká Lípa - Tanvaldsko (9.30).

Okresní přebor mužů: Skalice B - Holany (10.30), Horní Police - Dubnice, Dubá - Kamenický Šenov (15.00), Stružnice - Nový Oldřichov (16.00), Žandov - Svor, Kravaře - Kamenice, Dubice - Dolní Libchava (17.00).

Okresní přebor dorostu: Bukovany - Markvartice (10.30).

Okresní soutěž ml. žáků, nadstavba o 1. - 4. místo: Mimoň - Doksy (10.00).

Okresní soutěž ml. žáků, nadstavba o 5. - 8. místo: Brniště/ Velký Valtinov - Cvikov (10.00).

Okresní přebor st. přípravek: Stružnice/ Horní Police - Horní Libchava (9.30), Stráž pod Ralskem - Zákupy (13.00), Doksy - Arsenal Česká Lípa C (14.00).

Okresní soutěž ml. přípravek: Stružnice/Horní Police - Horní Libchava (9.30).