Proto se řada z nich stěhuje na umělé povrchy, kterých je na Českolipsku a Liberecku celkem pět Nový Bor, Mimoň, Harcov, U Nisy a Doubí.

Také Hrádek a Český Dub mají svoje „umělky" a měl by být schválen trávník s umělým povrchem v Heřmanicích v Podještědí, který si řada klubů velice pochvaluje.

Jenže nic není zadarmo a navíc se fotbal hraje pro místní diváky, takže někde své oblíbence v dresech uvidí fotbaloví fajnšmekři až v půli dubna.

Už dnes je jasné, že ve II. třídě okresního přeboru zápas mezi Kamenickým Šenovem a Novým Oldřichovem bude odložen na 27. dubna od 17 hodin. A že mužstva Sloupu a Polevska si to mezi sebou rozdají 6. dubna od 13 hodin na umělé trávě v Novém Boru.

Již v týdnu jsme v Českolipském deníku uvedli, že hrát se nebude ani z podzimu zrušený a odložený duel v rámci III. třídy okresní soutěže mezi rezervou Cvikova a Lindavou. „Vzhledem k tomu, že domácí A-družstvo má rovněž několik odložených utkání, navrhne Cvikov B v co nejkratší době náhradní termín. Jinak jej stanoví sama STK," upozornil sekretář Sportovně -technické komise OFS Č. Lípa Ladislav Zahrádka.