Problémy začínají v krajském přeboru, který sice vyhrála Višňová, ale tam se funkcionáři radí, jestli do divize postoupí. Pokud Višňová postup odmítne, do divize půjdou druhé Semily.

Z divize sestupují VTJ Rapid Liberec a Železný Brod, proto z krajského přeboru padají tři týmy: Mírová, Mimoň a Desná.

A na řadu přichází I. A třída vítězná Chrastava a druhé Velké Hamry to mají v „kapse" a jdou do přeboru. Podle sestupového oficiálního klíče padají z I. A třídy tři nejhorší: Jilemnice, Horní Branná a Stráž n. N. Jenže zde je další problém, protože VTJ Rapid Liberec nepůjde do přeboru, ale právě až do I. A třídy. A to znamená, že by měl na uprázdněné místo v KP jít třetí v pořadí z I. A třídy, tedy Košťálov. Navíc Mšeno B jde dobrovolně do I. B třídy, a tím pádem se uvolňuje jedno místo pro dalšího v pořadí z I. B třídy (Krásná Studánka nebo Bílá oba týmy si vzaly do středy čas na rozmyšlenou).

Víme, že vítěz I. B třídy (Východ) z Pěnčína do I. A třídy nejde, proto má šanci vzít postup Krásná Studánka. Z I. B třídy jde do libereckého okresu Raspenava, kterou nahradí vítěz OP z Osečné. K tomu dobrovolně směřuje do přeboru Nová Ves, ale kdo ji nahradí? Informátoři sdělili zprávu o konci béčka Doubí i nezájmu Dětřichova postoupit. Takže postup zřejmě spadne do klína Novému Městu.

Českolipský přebor vyhrála Dubice, která však podle vyjádření předsedy Jiřího Jelínka do I. B třídy s největší pravděpodobností nepůjde. Naopak druhá Lokomotiva Česká Lípa má velký zájem, a je taky možné, že z OP půjdou do krajské B třídy dva celky. V pořadí třetí Dolní Libchava to stoprocentně nebude, a co čtvrtý Velký Valtinov? „Pokud nám bude I. B třída náhodou nabídnuta, pak musíme všechno rozumně zvážit. Ovšem já osobně jsem proti postupu do krajské soutěže," řekl včera Deníku předseda oddílu Petr Chmelař.