Do I. A třídy místo dvou postupují také tři mužstva. Kromě Rovenska, které využilo nezájmu vítězného Pěnčína ve východní skupině, jde ze západní skupiny nahoru první Bílá, kterou by měly doprovodit druhé v tabulce Ruprechtice. Toto vše by se mělo dotknout i okresních přeborů, odkud se bude také doplňovat. Ve hře je ještě avizovaný odchod Jablonce nad Jizerou z divize. Jenže všichni v „Jablonečku" mlží, a tak si počkáme ještě pár dnů.

Informaci o tom, že klub Družba Bukovany nepřihlásí své A-mužstvo do I. B třídy, potvrdil v pondělí manažer klubu a asistent trenéra Jakub Ujka. Stalo se tak i přesto, že se Družba v krajské soutěži udržela a sestoupit nemusela.

„Právě dnes jsme to dali písemně a oficiálně na vědomí jak manažerovi LKFS Janu Königovi, tak také Karlu Fischerovi, předsedovi OFS," doplnil Jakub Ujka a pokračoval: „Ten hlavní důvod, proč jsme další působení v krajské soutěži zamítli, byla špatná tréninková i zápasová morálka hráčů. A utvrdilo nás o tom poslední utkání sezony, kdy jsme zajížděli do Ruprechtic. Před odjezdem jsme totiž měli k dispozici pouze sedm hráčů. A podle toho taky tento zápas dopadl."

Bukovany v Ruprechticích prohrály vysoko 0:8, a ostudně se rozloučily s krajskou I. B třídou.

V praxi to tedy znamená, že od nového soutěžního ročníku budou Bukovanští hrát v okresním přeboru, naopak tamní rezerva, jež letos hrála okresní soutěž, zmizí z fotbalové mapy Českolipska.

Napodobí ji některá další mužstva?