S Fotbalový kempem mládeže, jehož třetí ročník se koná v krásném sportovně rekreačním areálu v Heřmanicích v Podještědí a penzionu Česká hospoda, se právě dnes rozloučili mladí, dle slov pozorovatelů, velmi talentovaní hráči, kteří absolvovali I. turnus letošního kempu.

Všichni měli zajištěný pravidelný příjem stravy (plnou penzi) a kromě řady dovednostních (nejen fotbalových) i vědomostních soutěží si každý hráč odvezl tréninkový komplet značky Nike (dres, trenky, štulpny), diplom, pohár a mnoho dalších zážitků. K dispozici měli hřiště s přírodní i umělou trávou, bazén, bowling, minigolf…

„Klukům jsme chtěli nastavit takové podmínky, jaké mají hráči v ligových klubech. , tedy tréninky s míčem a hlavně vše formou zábavy, aby si hráči našli pevné pouto k fotbalu, což tento první turnus splnil," konstatuje první z dvojice koučů, Miroslav Zdražil, trenér FK Mladá Boleslav.

„Všichni hráči tady pracovali velice poctivě, snažili se a chtěli se zdokonalovat ve svých fotbalových dovednostech, což každého trenéra velice potěší."

David Takáč, druhý kormidelník fotbalového kempu v Heřmanicích, svého kolegu a zároveň výborného kamaráda, doplňuje: „Hlavním cílem je naše kempy neustále vylepšovat po všech stránkách, aby děti zde měly komfortní podmínky a zázemí, pokud možno se vším všudy. Já osobně se do Heřmanic každý rok těším na to, až budu moci předávat své zkušenosti dalším fotbalovým nadšencům. Beru to zároveň i jako takové zpestření od normální práce, obzvlášť teď, kdy se věnuji ženské kopané v klubu FK Bohemians Praha. Tam totiž vedu družstvo juniorek."

Strava v rámci plné penze hráčům chutnala. Některým, hlavně těm nejmenším, se pochopitelně také trochu stýskalo po domovu a rodičích. Jak to trenéři řešili?

„Byli tu klučinové, kteří teprve půjdou do první třídy, takže samozřejmě je to pro ně první zkušenost, že jsou několik dní bez rodičů," odpovídá Miroslav Zdražil. „A na to, že se několika hochům začne stýskat, musíme umět reagovat a po psychologické stránce jim pomoci. Myslím si, že se nám to povedlo."

Co je pro Davida Takáče jeden z nejkrásnějších zážitků na kempu?

„Když něco klukům na hřišti s balónem ukážu nebo vysvětlím, a oni to následně dokonale provedou, zkrátka povede se jim to, tak pak, když vidím ten jejich dětský úsměv a rozzářené oči…"

A jaké názory na kemp mají někteří hráči?

Ondřej Kocourek (FC Chomutov): „Hodně se mi tady líbilo a bylo mi tu fajn. Přístup trenérů? Super a hlavně úplně jiný, než u nás v klubu. Nebylo nic, co by se mi tu nelíbilo."

Štěpán Miláček, přezdívaný Neymar (FK Čáslav): „Nejlepší byli různé soutěže, jako Liga mistrů a nohejbal. Tréninky byly dobré, naučil jsem se nové věci a různé kličky, které u nás v klubu vůbec neděláme. A trenéři byli fajn, vysvětlili mi spoustu věcí, takže dobrý. Jídlo? Taky super, jediné, co jsem nemusel, byla rýže, ale když byly na talíři těstoviny, tak jsem měl radost."

Závěrečné slovo pro všechny hráče I. turnusu měl kormidelník Miroslav Zdražil. Ten jim vzkazuje: „Děkuji vám za perfektní přístup po celou dobu kempu a věřím, že se zde příští rok zase všichni společně uvidíme! S kolegou Davidem Takáčem a patronem Tomášem Fabiánem, který dělá pro mládež velký kus práce, vám přejeme krásné letní prázdniny. A držte se hesla: jděte za svým cílem a nenechte si ho vzít!"

Liga Mistrů: 1. Lukáš Altmann, Oliver Žahůrek, Matěj Kocourek. 2. Jan Kocourek, Štěpán Kocourek. 3. Lukáš Fanta, Aleš Cereňuk.

Evropská liga: 1. místo: Jan Paluka, Michal Hink.

Nejlepším hráčemv technických dovednostech se stal ve skupině starších hráčů Tadeáš Fišr, v mladší skupině byl nejšikovnější Jan Kocourek. Talentem Fotbalového kempu mládeže 2014 (I. turnus) byl vyhodnocen Štěpán Miláček (roč. 2003) z FK Čáslav.

Ve sportovním areálu České hospody v Heřmanicích probíhá třetí ročník setkání mladých hráčů pod dohledem profesionálních trenérů. Fotbalový kemp mládeže 2014 - Účastníci I. turnusu (28. 6. - 3. 7. 2014):David Hink (Fastav Zlín), Michal Hink (Sokol Tlumačov), Tomáš Přibyl (SK Kosmonosy), Jan Kocourek (FC Chomutov), Matěj Kocourek (FC Chomutov), Ondřej Kocourek (FC Chomutov), Štěpán Miláček (FK Čáslav), Lukáš Altmann (FK Čáslav), Jakub Dědek (FK Mladá Boleslav), David Patočka (AC Sparta Praha), František Kareš (FK Mladá Boleslav), Aleš Cereňuk (FK Stráž pod Ralskem), Oliver Žahurek (FK Mladá Boleslav), Adam Sčasný (SK Mšeno), Tadeáš Fišr (FK Čáslav), Lukáš Fanta (TJ Sokol Hostouň), Jan Paluka (SK Kladno), Maxim Kalina (FK Mladá Boleslav). Trenéři: Miroslav Zdražil, David Takáč. Hlavní patron: Tomáš Fabián (FK Mladá Boleslav).