Fotbalové soutěže v kraji vstupují o víkendu do dvanáctého (11. hrané) kola. Fanouškům z českolipského okresu, kteří sledují dění například v krajském přeboru dospělých, jistě nemůže uniknout nedělní zápas mezi FC Arsenal Č. Lípa B a FC Nový Bor.

Domácí celek trenéra Bohuslava Najmana je sice nováčkem soutěže, ovšem při pohledu na tabulku to tak vůbec nevypadá: Českolipští jsou první s dvoubodovým náskokem před Mšenem a Pěnčínem, navíc mají slušné skóre 25:10.

Gólovou bilanci si řádně vylepšili hlavně minulý týden ve Cvikově, kde hostitelskému celku nasázeli sedm gólů, aniž by inkasovali.
„Domací byli špatní, naprosto neškodní. Jejich výkon by stačil tak maximálně na okresní přebor,“ vrátil se k minulému střetnutí se Cvikovem vedoucí mužstva a dlouholetý patron českolipské rezervy Miroslav Dalík, který už vzhlíží k nedělní konfrontaci s N. Borem.

„Připravujeme se tak, jako na každý jiný zápas, ať už je to derby, nebo ne. A pokaždé bereme jedině vítězství,“ potvrdil Dalík. „Slávek Najman sestavil mladý kádr a vytvořila se v něm výborná parta. Kluci chtějí trénovat, hrát a vyhrávat, což je moc důležité,“ pochválil hráče vedoucí B–mužstva Arsenalu.

Nový Bor je po deseti odehraných kolech pátý. Na vedoucí Lípu ztrácí sedm bodů, protože pětkrát vyhrál a přesně tolik porážek utrpěl. „Podáváme nevyrovnané výkony,“ přiznává klubový sekretář Jiří Obrovský a pokračuje: „Jednou zahrajeme parádně, ale podruhé se na to nedá skoro ani koukat. Jako minulý týden s Turnovem. První poločas byl ideální, vedli jsme o tři branky, ale ve druhém dějství jsme byli rádi za těsnou výhru.“

Ke klíčovým oporám novoborského mužstva patří Václav Budský, Lukáš Demke a Jan Havlásek; každý z nich má na svém střeleckém kontě tři přesné zásahy.

„Doufám, že v neděli budeme kompletní. Nechceme prohrát, protože každý bod se počítá,“ konstatoval sekretář Nového Boru.
Toto jistě zajímavé utkání začíná na stadionu U Ploučnice v půl čtvrté odpoledne.

I. A třída: Skalice hostí Tatran

Další pikantní střetnutí, jež vyplní program krajské I. A třídy, proběhne zítra před obědem ve Skalici, kam dorazí Tatran Jablonné/ Heřmanice.

„Už jenom kvůli tomu, že jsme dosud nezískali tolik bodů (13 – pozn. autora), jak jsme si představovali, je každá výhra cenná. Chtěli bysme potvrdit vítězství 5:2 s Jilemnicí, kdy jsme konečně protrhli podzimní střeleckou smůlu. Sílu i přednosti našeho soupeře známe, a budeme je chtít eliminovat,“ sdělil Deníku sekretář SK Skalice Jiří Löffelmann.

Skaličtí zaujímají 13. pozici, Tatran má o čtyři body víc a stojí na průběžném „bramborovém“ stupínku. Nedělní duel na útulném stadiónku ve Skalici má start v 10.30 hodin.