Do turnaje se přihlásilo 10 týmů z Libereckého a Ústeckého kraje, přičemž k největším favoritům patřil tým FAŠV Varnsdorf, hrající žákovskou ligu, dále pak Junior Děčín a na stupně vítězů pochopitelně pomýšleli i domácí.
Pro turnaj pořadatelé zvolili nejspravedlivější hrací systém, a sice každý s každým, tudíž týmy odehrály devět 13ti-minutových zápasů!

"Do turnaje postavili i náš B-tým, kde jsme měli převážně hráče ročníku 2006, od kterých jsme neočekávali boje o přední příčky, a i když kvalitnější týmy sice byly nad jejich síly, tak si kluci připsali jednu výhru a bojovným výkonem dokázali potrápit nejednoho soupeře. Bohužel se kluci trápili v koncovce a velké množství neproměněných šancí je stálo lepší umístění," zmínil sekretář Jiří Obrovský.

Novoborský A-tým dokázal turnajem projít bez porážky, podařilo se mu získat tři důležité body za výhru proti Varnsdorfu, ale tři remízy a méně vstřelených gólů díky horšímu skóre stačilo „jen“ na druhé místo za vítězný tým z Děčína.

Celý turnaj se odehrál za krásného slunného počasí v přátelské atmosféře, jak na hřištích, tak mezi fanoušky všech družstev, což velkou měrou přispělo k hladkému průběhu turnaje.

"Hráčům všech týmů jsme poděkovali za předvedené výkony, a že se ve většině zápasech opravdu bylo na co dívat, hovoří i konečná tabulka, kde první čtyři týmy měly mezi sebou pouze dvoubodový rozdíl."

Turnaje se zúčastnilo 130 dětí, které ukázaly, že krásný den se dá prožít i bez internetového připojení a stačí k tomu jen kousek zeleného trávníku!
Poděkování patří i všem lidem, kteří se podíleli na organizaci turnaje a zejména Nadačnímu fondu Lasvit za poskytnutí finančního příspěvku na turnaj a stálou podporu novoborského družstva mladších žáku.

Konečná tabulka:
1. Junior Děčín        21 bodů
2. FC Nový Bor A 21
3. FAŠV Varnsdorf   20
4. Neštěmice A 19
5. SK Semily            17
6. SK Skalice            11
7. Neštěmice B          6
8. LOKO Č.Lípa          5
9. Neštěmice 2006     4
10. FC Nový Bor B      3

Nejlepším střelcem turnaje se stal Pavel Adam Hradiský z týmu FAŠV Varnsdorf.