Již potřetí uspořádaly modelingová agentura Reas Agency a obec Skalice u České Lípy benefiční utkání s názvem Skalice celebrity open cup. Ten se odehrál v sobotu od rána, kde jinde než tradičně, na fotbalovém hřišti přímo ve Skalici.

Mezi dvanácti zúčastněnými mužstvy nesměl chybět ani tým celebrit, za který se do sportovního převlékl například Miroslav Šimůnek, Petr Zvěřina a Zdeněk Bahenský. Že by se jim ale ve fotbale vedlo, se říci moc nedá. I přesto, že jim fandila nádherná modelka Taťána Makarenko, která společně s dětmi z Reas Agency během programu předvedla módní přehlídku, tým celebrit odjížděl domů bez umístění se na špici.

Vítěz z Vysočiny

Třetí místo si odnesl Pampuch tým Liberec. Na druhém místě si krásné ceny od sponzorů a pohár odnesli fotbalisté z týmu Koloušci a první místo domů vezou fotbalisté z Výbĕr Vysočiny. „Jsem rád, že se turnaj i počasí povedlo. Také jsem rád, že celý turnaj proběhl v duchu fair play. Díky všem týmům za jejich přístup a určitě se na ně budeme těšit i příští rok," říká jeden z hráčů a pořadatelů Ladislav Nevrlý a dodává „Gratuluji všem týmům, které se umístily na stupních vítězů a to zcela zaslouženě".

O výsledcích ve fotbale to ale při sobotním klání ve Skalici zase tolik nebylo. Hlavním úkolem bylo splnit přání někomu, kdo si to nemůže z jistých důvodů dovolit. „Před dvěma lety jsme se společně rozhodli pomáhat a udělat někomu život alespoň trochu šťastnější, a proto jsme vymysleli toto sportovní utkání," říká Petr Svoboda z Reas Agency.

V roce 2014 pomohli díky fotbalovému turnaji neslyšící desetileté Adélce z Nového Boru, která si přála a potřebovala nový řečový procesor.

Další splněné přání

Rok na to udělali pořadatelé a účastníci turnaje radost pětadvacetiletému Honzovi Petrákovi ze Skalice. Ten je kvůli prodělané dětské mozkové obrně odkázaný na invalidní vozík a kvůli rakovině přišel nejdřív o tátu a pak i o maminku. Tehdy si přál notebook a mobilní telefon, což mu všichni společně splnili.

Letos se hrálo pro třiatřicetiletého vozíčkáře Petra Mokrohajského, který ve svých 18 letech skočil z rozeběhu do rybníka a zlomil si pátý krční obratel.

„Pro Petra jsme vybrali díky divákům a účastníkům přes deset tisíc korun," děkuje Petr Svoboda. Za celou částku se zakoupí notebook a slavnostně se Petrovi předá příští sobotu ve Skalici v rámci tradiční Slavnosti svaté Anny.

Pohár z celého turnaje si díky skvělému výkonu zasloužil tým fotbalistů Výběr Vysočina.Zdroj: Deník/ Kateřina Charvátová