Do dalšího kola postupuje i českolipský Arsenal, který porazil 2:0 Jívan Bělá. Naopak Mimoň vypadla na penalty s Desnou a pokutové kopy rozhodly i o vyřazení Stráže pod Ralskem v utkání s Ruprechticemi. Skalice u České Lípy a Nový Bor hrají svoje zápasy až za týden.

Rozdíl jedné soutěžní třídy dělal z Doks favorita utkání s Rynolticemi z I. A třídy. První půle patřila jednoznačně Doksům. Úvodní gól padl již ve třinácté minutě. Marek Burian zpracoval míč po přihrávce z vlastní poloviny a po krátkém sprintu poslal přesný centr do šestnáctky a volný Jakub Kouba střílel na 1:0. Hosté neubránili další pohlednou akci dokských borců, když ve třiadvacáté minutě Miroslav Kukla nastřelil z osmnácti metrů parádní střelou břevno a dobíhající Jakub Kouba poslal míč do sítě bezmocného gólmana Miroslava Dobřichovského. Doksy tak splnily povinnost a bez problémů postoupily.

„První poločas byl velmi dobrý, dobře jsme se pohybovali, doráželi jsme soupeře, získávali balóny a dostávali se do zakončení. Náš herní projev v druhé půli už nebyl tak dobrý. Soupeř má dobrou organizaci hry, ale chyběla jim koncovka,“ řekl domácí trenér Michael Šimek.

„Tři útočníci nám dnes chyběli. Vepředu hrál i náš druhý gólman. Jsem nadmíru spokojen z naší generálkou, protože již příští týden začínáme mistrovskou soutěž. Byli jsme důstojným soupeřem Doks. Náš soupeř toho v druhém poločase moc neukázal. Čekal jsem, že nám budou víc zatápět,“ uvedl hostující kouč Petr Hruška.

Vladimír Černý