Trenéři Dušan Ješet a Hynek Vrabec mají k dispozici 22 hráčů. „Mančaft opustil Beran, který se vrátil zpět do Kosmonos. Otazník visí ještě nad Pařízkem, který zvažuje působení v Benešově, kde má zároveň zaměstnání,“ prozradil vedoucí mužstva Josef Košta. Do přípravy se naopak zapojili Žižka a Novák z Liberce, brankář Vosecký z Jílového a další gólman Krčmárik z Jablonce. „Krčmárik se ale na prvním tréninku zranil,“ dodal Košta. Do konce týdne by se měli k týmu připojit ještě Rybár a Křivohlavý.

V sobotu 20. července, nastoupí Arsenal v Modré, 27. července vyzve v Chrastavě tamní Spartak a přípravné období uzavře v sobotu 3. srpna pohárovým střetnutím proti Motorletu Praha. Předkolo MOL Cupu začíná v 17 hodin na Městském stadionu v České Lípě. S pražským Motorletem se Česká Lípa v rámci předkola domácího poháru už jednou utkala. V létě 2007 na domácí půdě remizovala v základní hrací době 1:1 a v následných penaltách Motorlet vyřadila.

Arsenal postupem do divize nejde do neznámého prostředí. Tuto soutěž si naposledy zahrál v sezoně 2017/2018, kdy po třiceti kolech skončil čtrnáctý a v dalším ročníku nastupoval v krajském přeboru. Ještě lepší vzpomínky mají českolipští fanoušci na rok 2009, kdy po památném utkání s Viktorií Jirny postoupila Česká Lípa do třetí nejvyšší soutěže, České fotbalové ligy.

Michal Šandor