Kdo z diváků zavítal v neděli odpolende do zákupské haly na derby českolipských futsalistů, které se hrálo v rámci 12. kola krajského přeboru, nelitoval. V utkání plném zvratů byl favoritem vedoucí tým soutěže Continental, ale samotný zápas jednoznačný zdaleka nebyl. Rezerva Mapy Česká Lípa, která byla formálně domácím týmem, ukázala, že má na víc, než je 5. místo tabulky.

Mapa Č. Lípa – Continental 7:7

V úvodu prvního poločasu dávala Mapa najevo, že chce zvítězit a měla více ze hry. V 6. minutě sice Continental ukázal zuby a dvěma šancemi Švermy pohrozil, ale z prvního gólu se radovali domácí. Kubeš vyslal po rychlém protiútoku přízemní střelu a otevřel skóre - 1:0. Continental, vybuzen k větší aktivitě, získával postupně převahu na svou stranu a odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Třemi góly ve třech minutách otočil stav zápasu. Nejprve dostal míč do uličky Šverma a zasunul míč k pravé tyči. Chvíli po té kopali hosté roh a Horáček předsunutou nohou vsítil míč za záda gólmana - 1:2. Ve 13. minutě udělal hrubou chybu v obraně Kubeš a Zoubek si s brankářem zkušeně poradil - 1:3. Do poločasu mohla Mapa ještě snížit, ale Kmoch před prázdnou bránou jen těsně ve skluzu minul centrovaný míč.
Dvě neproměněné šance na obou stranách načaly druhou dvacetiminutovku. Vzkříšení naděje Mapy přinesla 24. minuta, kdy Kubeš napravil chybu z první půle a po samostatném průniku střelou z úhlu snížil na 2:3. O dvě minuty později chybuje tentokrát obrana Continentalu a Kubeš se znovu nemýlí , je srovnáno – 3:3.
Vedení na stranu domácích vrátil technickým dloubákem bezprostředně před bránou soupeře kapitán domácích Bláha. Tlak hostů však sílil, Mapa se dostala na dlouhé minuty do defenzívy a skóre se znovu obrátilo. Po dvou gólech Švermy a jednom Zoubka se Continental dostal podruhé do vedení o dvě branky. Příznivci hostů už málem oslavovali, když v 35. minutě zápas opět zdramatizoval Kubeš. Samostatnou akci zakončil střelou mezi nohama brankáře Řezáče - 5:6.
Rozhozená sestava Continentalu dostala vzápětí další lekci: z přímého kopu nekompromisně zavěsil Bláha - 6:6. Dvě minuty před koncem rozjásal mohutně povzbuzující fanoušky hostů Horáček, když těsně bráněn z otočky propasíroval míč do sítě - 6:7. Mapě nezbývalo než riskovat, hrála bez gólmana a často faulovala, což přineslo soupeři dvě příležitosti v podobě pokutového kopu. Hráči Continentalu ale neproměnili ani jeden. A tak přišla rána na závěr. Dvě vteřiny před koncem se postavil k přímému kopu na druhé straně kapitán Mapy Bláha a prudkou střelou okolo hlav obránců soupeře udělal krásnou tečku za divácky velice zajímavým střetnutím - 7:7.

Ohlasy na zápas:

Milan Bláha (kapitán Mapy Česká Lípa B): „Soupeř byl favoritem, měl si vývoj zápasu pohlídat. My, s třemi hráči z áčka, jsme s bodem spokojeni.“


Miroslav Štainer (trenér Continentalu): „Rozhodně šťastná remíza pro Mapu, ale i my jsme s bodem celkem spokojeni. Continental měl hru ve své moci, ovšem díky chybám v otevřené obraně jsme zbytečně inkasovali.“