Jedenáct výher, jedna remíza a jedna prohra. S takovou bilancí se po víkendu pyšní futsalový tým Continental Česká Lípa, lídr krajského přeboru.
V neděli se utkal s papírově lehčím soupeřem, Legnexem Jablonec, který se pohybuje na opačném pólu tabulky. Jenže tak snadné to zase českolipští hráči neměli.
„Opět se potvrdilo, že se chce proti nám každé mužstvo vytáhnout, hraje s enormním nasazením ve snaze obrat nás o body. To byl případ i Legnexu,“ říkal po zápase Miroslav Štainer, trenér Continentalu.
Jablonečtí v liberecké hale velmi dobře bránili a Č. Lípa se jen horko těžko prosazovala. „Většina našich hráčů má v nohách náročnou přípravu z velkého fotbalu a ta únava se začíná projevovat. Přesto jsem rád, že i další utkání dovedli do vítězného konce. Za to jim patří má poklona.“
Po bezbrankovém poločase změnili hostující trenéři rozestavení, ale kýžený efekt – vstřelit uklidňující gól – nepřicházel. Až ve 30. minutě se ke Continentalu přiklonilo štěstí. Horáček z úhlu prudce vystřelil a jeden z obránců Legnexu si srazil míč do vlastní sítě – 0:1.
Jablonečtí se pokusili co nejdříve srovnat, vylezli ze své obranné ulity, čímž se vytvořil větší prostor pro útočníky Č. Lípy. Pět minut před koncem se znovu prosadil Horáček, jenž z levé strany přeloboval gólmana a tím celé utkání rozhodl – 0:2.
V sobotu 23. února přivítá vedoucí celek KP v zákupské hale Alfu Liberec, která na něj ztrácí ze třetího místa pouhé tři body. Zápas začíná v 17 hodin a hned po něm (18.30) hostí rezerva Mapy Legnex.