Generálka vyšla Boru na výbornou

Nový Bor - Fotbalisté Nového Boru porazili v posledním přípravném utkání Litoměřicko B.

8.8.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Hosté z nově vzniklého klubu FK Litoměřicko B byli uplynulou sobotu poslední, kdo prověřil fotbalisty Nového Boru před prvním mistrovským zápasem v divizi B, jejíž nový ročník odstartuje v sobotu 13. srpna. Bor začne sezonu doma zápasem s FK Štětí v 17 hodin.

FC Nový Bor – FK Litoměřicko B 4:0 (3:0)

Pro sobotní zápas sice domácím chybělo několik hráčů, na druhou stranu se do hry už mohl vrátit uzdravený Stromecký. Hned z prvního útoku si Novoborští připravili velkou šanci, když obehráli i hostujícího gólmana, ale střelu do branky stačil obránce Litoměřicka vyrazit. I v dalších minutách domácí ovládali hru a připravili si několik dalších gólových šancí, které se ovšem nepodařilo dotáhnout do konce.

Povedlo se to až v 16. minutě, kdy se míč dostal před zkušeného Janů, který přesnou střelou dal první gól zápasu. Ve 21. minutě hodně zaměstnali hosté novoborskou obranu, ale všechny snahy o vyrovnání výborným a zkušeným zákrokem vyřešil Blumentritt. Poté předvedl svoje dovednosti Stromecký, když s míčem ukázal záda obráncům Litoměřicka, ale chybělo gólové zakončení.

„Druhý gól jsme dali, když po křídle utekl Broschinský. Poslal prudký, ale časovaný centr před branku, kam nasprintoval Stejskal a prudkou ranou podle gólmana zvýšil na 2:0," popsal další přesný zásah z 33. minuty sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský. Na 3:0 se skóre měnilo o pět minut později.

Druhý poločas se pak hrál ve volnějším tempu, ale opět v režii domácích. Ani hosté však nechtěli odjet bez gólu a nejednou si připravili pozici pro zakončení. Gól se jim vstřelit nepodařilo a zabránil jim v tom pozorný brankář Ivo Blumentritt, který v druhé půli vystřídal svého bratra. Přítomné diváky pak potěšil krásným gólem Mach, který zpoza vápna míč trefil křižnou střelou, na kterou neměl brankář hostů šanci dosáhnout.

Branky: 16. Janů, 33. Stejskal, 38. Broschinský, 62. Mach. Rozhodčí: Ujka J. Diváků: 45.