O nadcházejícím víkendu totiž startují jarní odvety v divizních soutěžích. Novoborští v rámci skupiny C jedou v sobotu do Živanic, vilémovští fotbalisté se pod dohledem kouče Jana Studenovského představí na půdě v Libiši.

FC Nový Bor - Vilémov 2:0 (0:0)

Zápas začal s velkým nasazením na obou stranách a souboje byly vyrovnané. Hosté si lépe rozuměli s míčem, ale častější střelbu prokazovali domácí. Ti v 16. minutě měli blíže ke gólu, když po pěkné kombinaci a následně Kubešovým přesným centrem před branku se novoborští útočníci snažili akci zakončit, ovšem bez efektu: nejprve správné místo mezi třemi tyčemi netrefil Pekař a hned další pokus se nevydařil Hokemu. Další střelu na svatyni Vilémova vyslal Lukáš Kubeš, ale rovněž nemířil přesně.

Na druhé straně se pokoušel využít soupeřovo zaváhání Karel Kaňkovský, jehož střelu zablokovala novoborská zeď.

Ve druhém poločase převzalo iniciativu hostitelské mužstvo a vrchol této územní převahy se odrazil na výsledku během pár minut. „Nejprve Mach z voleje trefil tyč a snad po půl minutě jsme se přesnými přihrávkami podél lajny od Šimoníka dostali až k finální přihrávce do vápna, kde souboj s obránci vyhrál Černý a ten vstřelil gól na 1:0," informoval Deník domácí sekretář Jiří Obrovský.

Domácí Fromel (v zeleném) se snaží obejít Čurdu.

Za další minutu přišla další gólová akce Boru. Jan Broschinský kolmo pronikl do šestnáctky hostů, kde byl faulován. Sudí nařídil pokutový kop, který sám faulovaný hráč proměnil 2:0.

Tento stav zůstal až do konce přípravného utkání, které s přehledem odřídil rozhodčí Řeháček.

„I když se hosté snažili o změnu skóre, a nutno podotknout, že k tomu měli blízko, jenže v cestě jim stál náš gólman Klouda, který v bráně zastoupil Dana Blumentritta, jenž měl pracovní povinnosti," přiznal sekretář FC Nový Bor a dodal: „Zápasová generálka nebyla vůbec špatná. Výhra nad kvalitním Vilémovem jistě našim hráčům dodá více sebedůvěry do nadcházejících jarních bojů."

Branky: 60. Černý, 62. Broschinský z pen. Rozhodčí: Řeháček. Diváků: 60.
Sestava Nového Boru: Klouda - Šimoník, Hauer, Čurgali, Mach, Broschinský, Kubeš, Stromecký, Hoke, Pekař, Černý, Devátý, Engelhart, Fromel. Trenér: Vladimír Jeníček, asistent trenéra: Milan Szabo, vedoucí mužstva: Richard Blumentritt.

Novoborský Černý proniká mezi Čurdou a Vavrouškem.