„Na oko se třeba z branek až tolik neraduji, ale uvnitř jsem strašně spokojený. I když jsem si samozřejmě vědom toho, že přijdou i zápasy, kdy to bude létat ven a do tyčí, jen ne do sítě. Teď je to ale moc příjemné,“ říká v rozhovoru dvaatřicetiletý Radim Věchet.

Jedenáct kol, dvacet branek. A to jste ještě zápas vynechal. Je něco, co se vám teď ve fotbale nedaří?
Musím říct, že negativa se nyní hledají těžce. Jsem fakt rád, že to tam padá. Navíc je důležité, že z toho těží i mančaft. Sám bych góly nedal, na brankách se podílí celý tým. 

Česká Lípa - Mělník 4:3.
FOTO: Démoni zabrali a mají premiérovou výhru. „Byl to boj,“ přiznal Kruliš

Ze čtyř zápasů máte čtyři hattricky, z každého duelu jeden. To není něco, co se podaří každému. Co za tím je?
Cítím se teď dobře. Jsem zdravý, na trénincích si tak mohu přidávat a těžím z dobré fyzické připravenosti. Většinu branek dávám na konci zápasů, kdy soupeřům už nejedou nohy. Já naopak vycítím, že přišel můj čas. A čtyři hattricky v řadě? Už ani nevím, co říkat, nemám slov. Nebudu nic zastírat – je to moc příjemné. Král hattricků či Mr. Hattrick, tyto přezdívky jsem teď slýchával pořád (smích).

Dal jste si před sezonou cíl, kolik gólů byste chtěl nastřílet?
Vyloženě metu jsem si nenastavil. Vždy chci ale bojovat o pozici nejlepšího střelce soutěže. Párkrát se mi podařilo tabulku střelců vyhrát. Udělám pro to vše i teď. 

Nakročeno k tomu zatím máte velmi slušně…
Pořád mám motivaci dávat góly a vyhrávat. Fotbal miluji a vstřelit gól je úžasný pocit. Pro mě jde o drogu, která mě nakopne do celého týdne, než zase přijde další zápas. Na oko se třeba z branek až tolik neraduji, ale uvnitř jsem strašně spokojený. I když jsem si samozřejmě vědom toho, že přijdou i zápasy, kdy to bude létat ven a do tyčí, jen ne do sítě. Vím, že přijde i tohle. 

Pro klub biatlonu Manušice Kamenický Šenov vybojoval další mistrovský titul Josef Zátka v dorostencích B.
Zátka se nyní stal republikovým mistrem v letním biatlonu

Celý rozhovor naleznete v Týdeníku Českolipsko, který vychází už zítra, tj. ve středu 24. října.