„Ten údajný faul, po kterém jsem dostal červenou, viděl jen sám rozhodčí,“ dušuje se brankář, a situaci popisuje tak, jak ji viděl on: „Při rohovém kopu Kamenice letěl míč doprostřed malého vápna, ale kvůli atakování hostujícího útočníka jsem balon jen vyboxoval zhruba dva metry za půlkruh velkého čtverce.

K míči běžel další kamenický hráč a chystal se střílet. Já jsem vyběhl, abych mu zmenšil střelecký úhel, ale přede mnou stál další fotbalista týmu soupeře, který mi překážel v pohybu, proto jsem si pravou rukou udělal prostor. Bohužel jsem se po něm ohnal tak nešťastně, že to vypadalo jako rána loktem a rozhodčí mě za to vyloučil,“ přiznává.

Podle něj ani jeden z čárových rozhodčích situaci neviděl. „Navíc mi ten kluk na malém vápně překážel v pohybu, abych mohl zasáhnout,“ opakuje Václav Adam a dodává, že těsně předtím, než k rohovému kopu došlo, jej zmiňovaný hráč Kamenice nešetrně atakoval.

„Je pravda, že při vzájemné krátké slovní přestřelce jsem na jeho adresu pronesl, ať si to ke mně dovolí při rohu, a uvidí, což rozhodčí Janovský slyšel. A když pak při mém zákroku, který jsem popsal, sehrál divadýlko, rozhodčí zapískal a už jsem viděl červenou kartu…“

O tom, jaký trest V. Adam obdrží, rozhodne dnešní zasedání disciplinární komise. Jisté je, že podle nových pravidel má každý vyloučený automaticky stop na jeden zápas.