Nejinak tomu je v té zákupské, kde oddíl TJ Lokomotiva Česká Lípa uspořádal dva turnaje pro nejmladší fotbalisty.

Uplynulou sobotu a neděli sem zavítalo celkem 18 fotbalových družstev, a to tak že první den z kategorie mladších žáků ročníku narození 2002 a mladší, v neděli se střelo osm družstev mladších přípravek (roč. 2007 a mladší).

Pořadatelé z TJ Lokomotiva v sobotu týmy rozlosovali do dvou základních skupin, ve kterých se odehrály zápasy systémem každý s každým na 1x 13 minut. Po sečtení všech bodů ve skupinách se jednotlivé celky střetly proti soupeři, který se umístil na stejné pozici z druhé skupiny. Rozhodující duely o umístění se pak hrály 1x 16 minut.

Individuální ocenění pro nejlepšího brankaře si odnesl Václav Trégr ze Spartaku Žandov. Nejlepším střelcem turnaje se stal až v penaltovém rozstřelu s osmi góly Konečný Petr z družstva Arsenal Česká Lípa a nejlepším hráčem z týmu FK Junior Děčín byl oceněn Sádecký Vojtěch.

Všechna zápasová klání odřídil oddílový rozhodčí pan Čech.

Sestava Lokomotivy: Kavenský - Rus, Komárek, Brejcha, Lupoměský, Novák, Babic, Ritschel . Trenér: Kavenský.

Pořadí a výsledky sobotního turnaje

Skupina A

1. FC Spartak Žandov (FAŠV 2:1; Loko 3:3, branky: Rus, Brejcha, Ritschel, Verneřice 2:2; Cvikov 3:0)
2. FAŠV (Loko 1:0,Verneřice 2:1, Cvikov 3:0).
3. Lokomotiva Česká Lípa (Verneřice 2:2, branky Loko: Rus, Lupoměský; Cvikov 3:1, branky Loko: Rus, Babic, Brejcha)
4. SK Verneřice (Cvikov 4:2)
5. FK Cvikov

Skupina B

1. Arsenal Česká Lípa (Malšovice 5:2, Děčín 2:2, Nový Bor 2:2, Mimoň 9:0)
2. FK Malšovice (Děčín 5:2, Nový Bor 3:2, Mimoň 2:0)
3. FK Junior Děčín (Nový Bor 3:1, Mimoň 6:0)
4. FC Nový Bor (Mimoň 2:0)
5. TJ Jiskra Mimoň

Výsledky o umístění:

O 9. 10. místo: FK Cvikov - Jiskra Mimoň 4:2
O 7.- 8. místo: SK Verneřice - FC Nový Bor 6:2
O 5. - 6. místo: Lokomotiva - Junior Děčín 2:4 (branky Loko: Brejcha, Lupoměský)
O 3. - 4. místo: FAŠV FK Malšovice 5:0

Finále: Spartak Žandov - Arsenal Česká Lípa 2:1

O den později při klání mladších přípravek (roč. 2007 a ml.) byla družstva nalosována taktéž do dvou základních skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým na 1x 13 minut. První dva celky z každé skupiny si zajistily účast v semifinále a poslední dva se utkaly o 5. 8. místo s čistým hracím časem na 16 minut.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen s dvanácti góly Saska Ondřej z družstva FK Meteor Praha, nejlépe chytajícím brankářem se stal domácí brankař z oddílu Lokomotiva Č. Lípa Honza Chaloupka a nejlepší hráčkou na turnaji byla zvolena Bára Masaříková z Rapidu Liberec. Celý turnaj s přehledem odřídil oddílový rozhodčích pan Vlk.

Pořadí a výsledky nedělního turnaje

FK Meteor Praha: vítěz nedělního turnaje. Skupina A:

1. Meteor Praha (Ruprechtice 6:0, Slovan A 6:1, Verneřice 3:1)
2. Sokol Ruprechtice (Slovan A 2:2, Verneřice 6:0)
3. FC Slovan Liberec A (Verneřice 2:1)
4. SK Verneřice

Skupina B:

1. SK VTJ Rapid Liberec (Jablonec 2:1, Slovan B 0:6, Lokomotiva 1:0)
2. FK Baumit Jablonec (Slovan"B" 4:2, Lokomotiva 1:0)
3. FC Slovan Liberec B (Lokomotiva 0:0)
4. TJ Lokomotiva Česká Lípa

Semifinále: Ruprechtice - Rapid 1:1, (0:1 n. p.), Jablonec - Meteor 1:6

Zápasy o umístění:

Loko Slovan "A" 3:3, (1:0 n. p.), branky Loko: 2x Hora, Doňar. Rozhodující penaltu proměnil Piták
Verneřice - Slovan B 0:9

O 7. - 8. místo: Verneřice - Slovan A 1:4
O 5. - 6. místo: Lokomotiva - Slovan B 1:2, branka Loko: Hora
O 3. - 4. místo: Ruprechtice - Jablonec 0:3.
O 1. - 2. místo: Meteor - Rapid 3:0.

Sestava Lokomotivy: Chaloupka - Hora, Doňar, Piták, Červeňanský, Charvát, Novotný. Trenérka: Babicová.

Vyhodnocení pořadatelů

„Po oba dny byly k vidění pohledné fotbalové akce a spousta pěkných gólů. Sobotní turnaj přinesl velké překvapení v podobě vítězství hráčů ze sousedního Žandova. Nedělní turnaj naopak nenechal na pochybách, že v Praze mají nejkvalitnější mládežnické soutěže v republice. Favorit turnaje, Meteor Praha, vyhrál celý turnaj bez jediného zaváhání. Domácí družstva shodně obsadila šestou příčku, což je malinko za očekáváním hlavně u kategorie U13. Své herní výkony si budou moc napravit 7. a 8. března opět v Zákupech, kde změří své síly se svými vrstevníky starší a mladší přípravky. Tím bude zakončen 14. ročník mládežnických halových turnajů Lokomotivy," uvedl Jaroslav Albrecht, jeden z hlavních pořadatelů celé turnajové série pro mládežnické týmy.