„Sestupy obou týmů znamenají pro náš oddíl katastrofu a určitě z toho vyvodíme důsledky,“ nastínil již v rozhovoru pro Deník před deseti dny výkonný ředitel Tomáš Karlík. Jeho slova se potvrdila.

Na místo šéftrenéra mládeže byl dosazen 33letý Stanislav Bejda (na snímku J. Marka), v současnosti hrající trenér prvoligového futsalového klubu SK Slavia Praha, který společně s Martinem Cicalou dokázal v minulém ročníku 1. ligy dovést mužstvo až na čtvrtou příčku.

Stanislav Bejda má zkušenosti i s trenérskou prací mládežnických družstev, zejména v FK Mladá Boleslav. „Poslední rok jsem kromě futsalu hrál i velký fotbal za FK Polaban Nymburk (KP Středočeského kraje – pozn. autora), takže se dá říct, že jsem si od trenérské činnosti s mládeží na nějakou dobu odpočinul. I proto jsem byl za nabídku Arsenalu velice rád a přijal ji,“ přiznal Bejda.

„Město, jako je Česká Lípa, si zcela určitě zaslouží, aby se zde hrály republikové fotbalové soutěže, a to i v kategorii dorostu a žáků, proto pevně věřím, že po následující sezoně tomu tak znovu bude,“ zdůraznil nový šéftrenér mladých hráčů Arsenalu.

Na otázku, zda s jeho příchodem nastanou i nějaké personální změny co se koučů týká, odpověděl: „To je zatím předčasné. Nejprve se chci se všemi zdejšími trenéry sejít a promluvit si o jejich představách koncepce letní přípravy. Rozhodně ale budu chtít se všemi spolupracovat, vzdělávat je v trenérské práci s mladými hráči, aby to přineslo prospěch všem.“