Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hamada: Můj návrat byl díky několika lidem mnohem jednodušší

Česká Lípa – Včera jsme vám na téma mládežnická družstva Arsenalu přinesli rozhovor s výkonným ředitelem českolipského fotbalového klubu Tomášem Karlíkem. V tomto tématu pokračujeme dál a to rozhovorem s šéftrenérem českolipské fotbalové mládeže Martinem Hamadou.

5.1.2010
SDÍLEJ:

Martin Hamada.Foto: Deník/Radek Valenta

S jakými představami jste se vracel před pár lety do České Lípy?
Mojí výhodou návratu do České Lípy po 10 letech byla skutečnost, že jsem přes některé lidi měl neustále určitý přehled o fotbale v České Lípě. Dalším faktorem byl pan Václav Rys, který mě přes svoje značné zkušenosti velice rychle seznámil s prostředím podrobně. Poslední významnou skutečností bylo to, že o moji osobu stál tehdejší předseda Vlastimil Horák, kterému vděčím také za mnohé. Tím byl můj návrat jednodušší.

A teď k těm představám.
Shrnu je do několika zásadních bodů. Absence špičkového sportu ve městě. Fotbalová tradice. Obrovský potenciál nejenom dětmi, ale i řadou lidí (např. trenérů, funkcionářů…), kterým vlastně chybělo jediné – zkušenost. Perspektiva.

A jak se ty představy naplnily?
Vždy se něco povede a něco ne, ale zatím je více pozitiv. Máme člověka, jenž dělá fotbal jako zaměstnání a tím nám velmi pomáhá (M. Dvořák). Již nyní se nám podařilo dostat tréninkový proces na úroveň 4 tréninků v týdnu a posledním krokem je získat sportovní centrum mládeže. U všech týmů jsou kvalifikovaní trenéři a někteří mají velký potenciál. Vše však chce čas a my budeme trpěliví. Pokud mohu, rád bych na tomto místě vyzdvihl též několik jmen. Kromě již výše zmíněných lidí, jde ještě o Romana Hejnu (sportovní ředitel), bez něhož by fotbal v České Lípě nebyl tam, kde je, protože má právě velké zkušenosti. Dále tým okolo Základní školy Jižní, v čele s paní ředitelkou Lieselovou, kde se nám podařilo během krátké doby vybudovat fotbalové třídy konkurenceschopné s jinými třídami v republice a hlavně tyto třídy budou v nejbližší době jediným a rozhodujícím faktorem, kam se bude fotbal v Lípě ubírat.

Jak jste zatím spokojen s výkony a umístěním českolipských mládežnických týmů v polovině letošní sezony?
Odpovím diplomaticky – spokojenost ano, ale mohlo to být o trochu lepší. Toto umístění na konci soutěžního ročníku by nám vyhovovalo. Teď trochu odborněji – pokud vezmete v potaz, že u starších žáků a v obou kategoriích dorostu jsou trenéři „nováčkové – bez praxe v těchto kategoriích“, tak opravdu spokojenost. Nejenom hráči, ale i trenéři se učí a pokud svoji roli zvládnou, má Česká Lípa velký potenciál do budoucna. Nebo zjistíme, že na to nemají a dostanou šanci jiní, případně budeme hledat zkušenost.

Máte do budoucna ambice trénovat výhradně mládežnická družstva nebo byste rád zkusil vést i dospělý tým?
Velmi zajímavá otázka. Má dvě roviny. Uvědomte si, že mám 20 let praxe u mládeže, nejvyšší možné vzdělání ve fotbale a také ve sportu všeobecně ( fotbal UEFA PROFI licence – platnost ve všech státech UEFA, civilní – Univerzita Palackého Olomouc – obor tělesná výchova a sport), jsem předseda komise mládeže Libereckého kraje a okresu Česká Lípa. Dále jsem členem komise mládeže ČMFS, přednáším na trenérských licencích a další.

Tento souhrn mi dal a dává obrovské zkušenosti, které zúročím především v této oblasti, ale odpovím i na druhou část otázky. Je to výhoda i do případného angažmá u dospělých, protože hráče znáte z mládežnických kategorií a ještě bych se rozhodoval podle případných spolupracovníků. Z vlastní zkušenosti vím, že tato oblast je nejdůležitější. To vše je však pouze v hypotetické rovině, neboť musí být zájem oboustranný.

Autor: Alex Neugebauer

5.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení