Tím nejlepším možným způsobem se představil v sobotním zápase divizní skupiny mezi českolipským Arsenalem a SK Úvaly domácí útočník Karel Kaňkovský, který po zranění a operaci kolena pomohl k výhře České Lípy svým hattrickem.

Trenér hostí Petr Vrabec po duelu uvedl: „Co na to říct? Jasná a zcela zasloužená výhra Lípy, proto mi nezbývá nic, než domácím pogratulovat.“

Arsenal Česká Lípa - SK Úvaly 4:1 (2:1)

Úvod se ale Lípě opět nevydařil, protože inkasovala už v 11. minutě. Gólman jan Chadraba při výkopu trefil protihráče, z domácích hráčů nebyl nikdo schopen míč odvrátit, čehož využil Jemelík ke skórování na 0:1.

V ochozech byla slyšet nervozita, ale na hřišti ze strany domácích hráčů se vytratila.

Lípa začala makat na plné obrátky a přišly i šance. Pozornost úvalského gólmana Michálka vyzkoušel mladík Sedláček střelou z dvaceti metrů, vzápětí Podroužek nacentroval míč na Kaňkovského, jenž pohotově vystřelil a gólman se štěstím reflexivně zareagoval.

Arsenal se dočkal po faulu Štěpánka na Lacka v pokutovém území, když hlavní arbitr Slavíček nařídil pokutový kop, který proměnil Karel Kaňkovský 1:1.

O pět minut později rozehrál Valta přetažený rohový kop na Vodrážku, ten hlavou prodloužil míč na Kaňkovského, jenž u zadní tyče rovněž hlavou dal druhý gól 2:1.

Ve druhém poločase Lípa předváděla bojovný výkon, Podroužek nejprve orazítkoval břevno a o chvíli později se právě jemu podařil parádní centr z levé strany, odkud ve vápně našel Frömmela, který hlavičkou potřetí rozvlnil síť Úval.

V dalším dějství si Lípa dvoubrankové vedení hlídala a v závěru ještě jeden přidala. Autorem byl opět Kaňkovský, který střelou z přímého kopu ze vzdálenosti 26 metrů nedal šanci vyniknout úvalskému brankáři 4:1. „Lépe jsem to trefit ani nemohl,“ smál se po vítězném mači kanonýr Arsenalu.

Hrající předseda českolipského klubu Jan Chadraba byl pochopitelně spokojený. „Dnes mohu zápas ohodnotit velmi pozitivně. Výsledek 4:1? Nádhera, navíc Karel Kaňkovský dal tři góly. Právě na něho jsme čekali, až se po zranění vrátí, a teď dokázal přesně to, co v sobě má. Také ostatní kluci zahráli na hranici sebeobětování, a to i ti, kteří střídali, což dokumentoval Frömmel, když hned po vystřídání proměnil svoji šanci. Nám nezbývá nic jiného, než dál bojovat.“

Příští týden hraje Česká Lípa opět na domácím hřišti, tentokrát s Neratovicemi, výkop je v sobotu od 17.00.

Branky: 33. (pen.), 37. a 83. Kaňkovský, 68. Frömmel - 11. Jemelík. Rohodčí: Slavíček, ŽK: 3:2. Diváků: 130.
Česká Lípa: Chadraba - Hauer, Vodrážka, Malý, Valta (75. Zemánek) - Mígl, Lacek, Vacek (87. Ladra), Podroužek - Kaňkovský (83. Šimon), Sedláček (65. Frömmel).