„Nemohu říkat, že panuje absolutní spokojenost. Jsme v první třetině soutěže, nicméně musíme brát v potaz to, že se kádr budoval narychlo. Odešlo deset hráčů a deset jich přišlo. Navíc jsme angažovali nového trenéra, Radima Nečase, ikonu českého fotbalu, který měl a má o herním systému našeho mužstva jasné představy,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro Českolipský deník sportovní ředitel FC Arsenal Roman Hejna.

Jsme u Radima Nečase. Potvrdily se vaše představy o tom, že právě on by mohl být zárukou vzestupu českolipské kopané?
Jednoznačně! Pod jeho vedením začalo mužstvo hrát útočný fotbal, který se musí fanouškům líbit. Jeho filozofie přesně zapadá do představ vedení klubu: nehrát na nějakých nula nula, obzvlášť v domácím prostředí, a naopak produkovat hlavně ofenzivní fotbal, který se bude divákům líbit.

Jenže A-mužstvo zatím podává hodně nevyrovnané výkony. Čím to je? Chybí snad některým hráčům fyzička?
Fyzická kondice určitě ne, neboť tréninky pod Radimem Nečasem a Milanem Slipčenkem jsou velmi kvalitní. Hlavní problém, se kterým se mužstvo potýká, je klid hráčů při zakončování gólových situací, protože pokud neproměníme vyložené šance, tak se to rázem projeví na výkonu celého týmu. A samozřejmě je tomu i naopak, jako třeba v duelu s béčkem Liberce. Brzy jsme vedli tři nula a kluci naplno a skvěle odmakali celých devadesát minut. Ten zápas byl jasným důkazem toho, že máme kvalitní, byť mladý, ale perspektivní kádr.

Kdo z mladých hráčů, kteří během léta do Lípy přišli, zatím splňuje vaše očekávání?
Určitě Jakub Hottek, Láďa Beran, ale i další, zkrátka nikdo nás zatím vyloženě nezklamal. Zájem jsme měli ještě o útočníka Michala Pospíšila ze Střížkova, ale nakonec jsme se rozhodli, že kádr už letos měnit nebudeme.

Zmiňoval jste novou trenérskou dvojici Nečas – Slipčenko. Spolupráce mezi nimi funguje dobře?
Naprosto! Radim je přirozená autorita. Co řekne, to platí, a sami hráči ho respektují bez výhrad. Jeho angažování k nám do Lípy byla výborná trefa, a proto jsem moc rád, že Radim naši nabídku přijal. Navíc, jak už jsem naznačil, je tu perfektní spolupráce a spojení mezi ním a Milanem Slipčenkem.

A jak je to s financováním klubu?
Co si budeme namlouvat, šetřit se musí všude… Kdyby ale nebylo majoritního vlastníka Arsenalu pana Jiřího Jakoubka, který je i generálním sponzorem, města Česká Lípa v čele s paní starostkou Hanou Moudrou a organizace Sport Česká Lípa a její ředitelky Ivety Žižkové, fotbal na třetiligové úrovni by se tu nehrál, protože jejich podpora ke sportu je maximální. My jsme si toho vědomi a děkujeme jim, stejně jako náš dík patří i dalším sponzorům, kteří fotbal ve městě drží tak zvaně nad vodou.

Prozraďte, i když vím, že je to předčasné. Jaké jsou vize a výhledy do budoucnosti fotbalového klubu Arsenal Č. Lípa?
Řeknu to asi takhle. Pokud bude vzájemná spolupráce mezi těmito subjekty, jež nás podpurují, fungovat i nadále, je tu veliká šance, že se podaří vrátit českolipskou kopanou na druholigovou úroveň. Česká Lípa je trochu paradoxní v tom, že v jiných okresech se o podporu sportu z města a příspěvkových organizací starají muži. U nás jsou to ženy. A my si toho velice vážíme.“