V Holanech už slaví historický titul Okresní přeborník a zároveň postup do krajské soutěže!

Rozhodlo o tom předposlední kolo II. třídy, v němž Dynamo jednoznačně přehrálo celek Žandova, čímž potvrdilo nadvládu v letošním ročníku. Druhou příčku si s náskokem zajistila Kamenice, jež porazila oslabenou Dubici, a toho využili hráči v Dolní Libchavě, kteří právě dubický Spartak vystřídali na „bronzovém" stupínku.

Dolní Libchava - Dubá 3:2 (2:0)

Hned po 5 minutách byl faulován v pokutovém území Vrabec a sám postižený otevřel skóre 1:0. Za deset minut centroval Barda a jeho nadýchaný balon skončil k překvapení všech v síti 2:0. Poté se hra vyrovnala a začali vystrkovat růžky i hráči z Dubé, ale do poločasu se skóre neměnilo.

Druhou polovinu začali lépe hosté, kteří zatlačili domácí před jejich šestnáctku a po nedorozumění v libchavské obraně snížili na 2:1. Dubá se stále tlačila dopředu ale domácí pozorná obrana jim toho moc nepovolila a sama vyrážela k nebezpečným brejkům. Pět minut před koncem jí jeden brejk vyšel, kdy byl faulován domácí Balvín, a Koros z penalty zvýšil skóre pro domácí na 3:1.

Během dalších 2 minut stačila Dubá snížit, jenže na vyrovnání už nezbyl čas, a tak Libchava natáhla vítěznou jarní šňůru na šest zápasů.

Branky domácích: Vrabec, Barda, Koros. Rozhodčí: Marek, Švec.
Sestava domácích: Macek - Nešický, Ješeta (46. Havelka), Mígl, Kukal - Kaňkovský, Koros, Dušánek (55. Matějíček), Barda - Balvín, Vrabec (46. Los). Trenér: Zdeněk Drahotský.

Kamenice - Dubice 4:2 (1:1)

Kameničtí chtěli soupeři oplatit podzimní porážku, a ten jim to výrazně usnadnil, když k zápasu dorazil jen s devíti hráči. Až do 70. minuty to vypadalo na jasnou záležitost domácích, ti ale po čtvrté vstřelené brance nepochopitelně polevili a sympaticky bojující Dubice dokázala v závěru skóre zaslouženě upravit na přijatelný rozdíl.

Až v jedenáctém jarním zápase se konečně dokázal střelecky prosadit kamenický šutér Pavel Sedláček a hned z toho byl po výstavních brankách povedený hattrick!

Poklidný zápas před padesátkou diváků bez problémů zvládla trojice rozhodčích Hejl, Janovský, Táborský.

Branky: Sedláček P. 3, Serdel J. (pen.) - Vodrážka 2. ŽK 3:0.
FC Kamenice: Erben - Serdel J. (70. Pokorný), Martínek, Jerson (33. Pobjecký), Sedláček M. - Kisty, Hrubý, Serdel V., Sedláček P. - Miklovič, Kisty.
Spartak Dubice: Hruška - Třešňák, Dutka, Škach, Pergl - Vodrážka, Ráliš, Grobarčik, Kovački.

Nový Oldřichov - Kravaře 1:9 (0:5)

Jednoznačný průběh. Jiskra se pouze bránila, navíc od 65. dohrávala bez vyloučeného hráče, který sólový nájezd kanonýra Jana Koutného zastavil faulem. Nový Oldřichov tak s největší pravděpodobností minimálně na rok okusí „pralesní ligu".

„Pokud by Oldřichov sestoupil, tak to by byla pro okresní přebor docela velká škoda, protože jsme hráli na pěkně udržovaném pažitu a i kabiny mají Oldřichovští moc hezké," nechal se slyšet předseda Lokomotivy Kravaře Jaroslav Kříž.

Branky: Satranský z pen. J. Koutný 4, Šubrt, D. Gallo, M. Koutný, Palka, Gvizd. Rozhodčí: German, ČK: 1:0. Diváků: 50.

Holany - Žandov 4:0 (2:0)

Domácím k postupové jistotě stačil jeden bod, přesto nic neponechali náhodě a svému soupeři nedali žádnou šanci.

Tomuto zápasu nebyl přítomen hlavní trenér Jiří Barvíř, proto jej zastoupil jeho asistent Petr Kabát, jenž se pak společně s celým týmem nebránil historickým postupovým oslavám klubu do krajské I. B třídy. „Všichni s tímto úspěchem žijí, včetně vedení naší obce s naší paní starostkou Andreou Subotovou," zdůraznil vedoucí mužstva Jaroslav Lupoměský.

Branky: Šanda 2, Bečvařík D. 2,. Rozhodčí: Folk Böhme, Hejl.
Holany: Pavlíček - Kraus, Koleňák, Mikysa, Nedbal - Šanda, Torba, Kočí, Sýkora - Bečvařík D., Bečvařík J. (Fořtík, Lassig, Heinrich).

Svor - Stružnice 0:1 (0:1)

Dubnice - Skalice B 2:1 (1:0) po pen. 4:3

Branky: Mitaš Martin, Jehlička Jakub.

Kamenický Šenov - Horní Police 0:4 (0:1)