Rekordní návštěva (téměř 600 diváků) viděla neskutečný zápas. Domácí Doksy ještě v 66. minutě prohrávali 0:2 a v té chvíli byly skoro na dně, aby v hektickém závěru skóre otočily na 3:2!

„Divácká kulisa byla naprosto nádherná, to nikde jinde v kraji nezažijeme. Ale konečný výsledek, ten je pro nás velmi krutý," netajil zklamání nejlepší hráč hostí Jan Maryško. „Pětasedmdesát minut na hřišti dřeme a pak nemáme ani bod… Přiznávám ale, že domácí byli v závěru odvážnější, šli za výhrou důsledněji, a proto také mají všechny tři body. Ale myslím si, že prohrát jsme si nezasloužili," pokrčil rameny sedmadvacetiletý špílmachr.

Doksy - Železný Brod 3:2 (0:0)

Železný Brod však první poločas přežil jen s velkým štěstím, protože Doksy měly více šancí, ale trestuhodně je neproměnily, což se ani ve fotbale nevyplácí.

Pár minut po pauze totiž udeřilo. Hosté dvakrát po sobě zahrávali rohový kop. Při tom druhém domácí obrana nedokázala odvrátit míč z vlastní šestnáctky, Jan Maryško si na kraji malého vápna pohrál s balónem, poslal jej o dva metry dál k Tomáši Kyselovi a ten, i když stál zády k domácí bráně, zkusil tu nejjednodušší věc, kterou mohl v té chvíli udělat: patou poslal míč ke vzdálenější tyči 0:1.

Radost hostí nabrala dvojnásobných rozměrů o devět minut později. A znovu u toho byl Jan Maryško: ze strany načechral trestný kop do vápna, domácí obrana si nepohlídala nabíhajícího Tomáše Holečka, jemuž stačilo hlavou balón jen lehce tečovat, aby doplachtil do pravého horního rohu Kluchovy svatyně 0:2.

Doksy - Železný Brod 3:2 (0:0).Zdroj: Martin Jurčik

„Vzhledem k postavení v tabulce, kde má Brod zatím jen jeden bod, jsme si asi všichni mysleli, že to půjde tak nějak samo. Nabudil nás až gól na 1:2, od té doby jsme opět začali hrát a táhli za jeden provaz," nechal se slyšet domácí obránce Ondřej Picek.

Zmiňované snížení přišlo poté, co Michal Vaňátko vyvezl balón z vlastní poloviny a prudce vystřelil. Jeho pumelici tečoval Štěpán Makula do pravé tyče, u které byl nejblíže Jakub Šimon a nezadržitelně zavěsil.

„Teď už věřím, že neprohrajeme. A klidně bych se i vsadil, že 3:2 vyhrajeme," pokyvoval hlavou asistent trenéra Michaela Šimka Kristián David, který celý zápas sledoval z hlediště.

Měl naprostou pravdu.

Úžasní fanoušci totiž hnali domácí „hříbata" za třemi body, aby po hlavičkových trefách Michala Vaňátka a Jiřího Bečvaříka nabraly reálných rozměrů!

„Troufám si tvrdit, že jsme tady ještě nikdy nezažili to, aby dokský mančaft zvrátil stav z 0:2 na 3:2 zvláště při tak fantastické atmosféře. Klobouk dolů," rozplýval se Josef Koza, někdejší kouč A-týmu Doks.

Kormidelník vítězů Michael Šimek se po utkání pochopitelně blaženě usmíval. „Jsem velmi rád, že mužstvo potvrdilo svoji vnitřní sílu a nad kvalitním soupeřem dokázalo zvítězit. Proto před všemi kluky smekám a děkuji jim. Nyní jedeme do Velkých Hamrů, kde nemáme co ztratit. Proto si přeji, aby si to tam kluci užili."

Branky: 66. Šimon J., 73. Vaňátko, 81. Bečvařík J. - 48. Kysela, 57. Holeček. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 3:2, ČK: 74. Král (ŽB). Diváků: 580.
TJ Doksy: Kluch - Šimon Matěj, Vaňátko Michal, Šťastný, Šesták, Válek, Bečvařík David, Kukla, Kulha, Šimon Jakub, Picek Ondřej (Bečvařík Jiří, Brodský, Doubrava). Trenér: Michael Šimek.

Další výsledky krajského přeboru:

Velké Hamry - Česká Lípa 1:2 (0:2)
Branky: 69. Linka z pen. - 7. Kýček, 14. Zemánek. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 3:4. Diváků: 150.

Skalice - Bílý Kostel 1:0 (1:0)
Branka: 10. Bezouška. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 2:1, ČK: 72. Mrtínek (S). Diváků: 150.

Mšeno - Lomnice 4:0 (2:0)
Branky: 3. vlastní, 32. Krejčík, 83. Rozkovec, 86. Štemberk. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 2:1. Diváků: 110.

Bozkov - Semily 6:1 (2:0)
Branky: 9. a 50. Řeháček, 14. Vrchovský, 69. Hypius, 71. Lakatoš, 90. Červený - 47. Otmar. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 1:3. Diváků: 300.

Sedmihorky - Višňová 3:2 (0:2)
Branky: 50. Červinka, 52. Feurich, 68. Vaníček - 10. Štrbák, 48. Nosek. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 1:3. Diváků: 80.

Frýdlant - Hrádek 2:3 (1:2)
Branky: 30. Suk, 86. Štrbák - 13. a 75. Hovorka, 18. Hnízdo. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 4:1, ČK: 90. Plesar (F). Diváků: 120.

KP Libereckého kraje.Zdroj: Deník