Tým SK Skalice prošel pětikolovým kláním na umělém trávníku místního FK Junior bez jediné porážky, navíc ve svém posledním vystoupení deklasoval zmiňovaný domácí celek vysokou výhrou 12:2 (5:1) a zaslouženě bral nejcennější pohár pro celkového vítěze.

„Turnaj byl po všech stránkách kvalitní, hrálo se na dobrém terénu a za prvenství jsme samozřejmě rádi. Utkání s Děčínem? Od začátku až do konce to byla jednoznačná záležitost, mohli jsme vstřelit dvakrát tolik gólů. Ale i těch dvanáct je dost," těšilo trenéra Zdeňka Baťku.

„Příští neděli od 11 hodin hrajeme v České Lípě s Mnichovým Hradištěm, které má silné mužstvo a určitě nás prověří daleko víc než děčínský Junior," tuší kouč Baťka.

„Chybělo nám několik hráčů, kluci museli hrát na jiných postech. Bohužel po poločase to na hřišti zabalili. Prosil jsem je, ať to dohrají se ctí. Nepovedlo se to. Byl to silný soupeř. Věřím, že si něco vezmeme z dobrých výkonů proti Neštěmicím a Vilémovu," nechal se slyšet děčínský kouč Pavel Přibyl.

Nejlepší tým a nejlepší střelec. Taková je vizitka fotbalistů SK Skalice v začínajícím roce 2017. Skaličtí borci ovládli zimní turnaj o Pohár města Děčína, v němž se stali celkovým vítězem. Zdroj: Deník/Jaroslav Zeman

Na druhé příčce skončili hráči Doks, kteří v závěrečném kole přestříleli Rumburk 6:4 (3:0). Hattrickem se blýskl Miroslav Kukla.

„Byl to zápas rozdílných poločasů. V první půli jsme dominovali a po vystřídání sestavy se obraz hry trochu změnil. Mrzí mě jen, že jsme od Rumburka dostali tolik gólů," svěřil se Michael Šimek, kormidelník Doks.

Trenér Rumburka Roman Häusler viděl duel takto: „První poločas to byla z naší strany katastrofa… Dělali jsme hrubé chyby v obraně a soupeř toho uměl využít. Do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění, hru i skóre jsme vyrovnali, jenže pak po našich chybách opět střílely Doksy. Dobrá zimní příprava se začíná projevovat, fyzicky zvládneme odehrát celý zápas. Pouze gólman Dvořák neměl svůj den."

Třetí příčku obsadily Neštěmice a až na čtvrtém místě skončil obhájce a několikanásobný vítěz z Vilémova. Pátý pak byl Rumburk a poslední Junior Děčín, jenž získal jediný bod.

Nejlepším střelcem se s 10 góly stal Lukáš Martínek (SK Skalice).

O Pohár města Děčína - 5. kolo

Rumburk - TJ Doksy 4:6 (0:4)
Branky: 67. a 78. Chlada, 49. Pilko, 51. Demeter - 16., 30. a 31. Kukla, 72. Toman, 74. Matěj Šimon, 76. Válek.
TJ Doksy: Kotyk - Michal Vaňátko, Martin Vaňátko, Šťastný, Jantač, Novák, Kulha, Šesták, Kukla, Matěj Šimon, Toman (Kluch, Válek, Brodský). Trenér: Michael Šimek.
Rumburk: Dvořák - Trégr, Pokorný, Stankovič - Zounar, Pilko, Čuda, Chlan, Šott - Demeter, Chlada (Bednář, Hejl, Honců, Pácha).

Junior Děčín - Skalice 2:12 (1:5)
Branky: Přibyl, Jakubec - Martínek 4, Demke 2, Bezouška, Kraus, Kliment, Švec, Hlavinka, Stejskal F.
SK Skalice: Osmančík - Stejskal Antonín, Havlásek, Všetečka, Tchakert - Stejskal Filip, Kraus, Martínek, Švec, Kliment - Bezouška (Hlavinka, Kameník, Demke, Paštika). Trenér: Zdeněk Baťka.
Junior Děčín: Prokeš - Krupička, Gaher, Horáček, Lhoták - Jakubec, Přibyl, Betyár, Slykhouski - Chyna, Meszároš (Brodský).