V tomto kole fanoušky nejvíce potěšili svěřenci trenéra Karla Knejzlíka, neboť vyhráli na půdě týmu, který usiluje o záchranu.

Rynoltice - Cvikov 2:1 (1:1)

Domácí nastoupili aktivně a z rychlého úniku se prosadil Kopic. Hosté vystrčili růžky, když z trestného kopu z rohu vápna ranou na přední tyč srovnal Michal Vávra. Pak Cvikovští dvakrát nebezpečně vystřelili, bohužel bez efektu. Rynolticím pomohlo vyloučení cvikovského Eduarda Coufala v 73. minutě (po 2. ŽK) a deset minut nato se Černý protáhl mezi obránci a dostal svůj tým do vedení.

Rozhodnuto mohlo být vzápětí, kdy byl faulován Tomáš Vacek, jenže exekutor penalty Martin Švarc selhal. Hosté vycítili šanci a bylo z toho ještě pořádné drama před Škopkovou bránou. Škoda, že Cvikovští nevyrovnali a nezískali alespoň bod, který by si zasloužili.

Branky: 7. Kopic, 83. Černý - 20. Vávra. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 3:3, ČK: 73. Coufal (C). Diváků: 110.
Cvikov: Machačný - Bednář, Paštika, Vávra, Jirák, Zvára, Pěnička, Novotný, Coufal, Chrdle, Vacek (Moravec, Tóth). Trenér: Lukáš Rudinský.

Krásná Studánka - Stráž pod Ralskem 0:3 (0:2)

Domácí v počátečním náporu nevyužili tři velké šance (2x Hájek, Grepl), když je zblízka vychytal gólman Václav Lahůlek, jenž popáté v sezoně udržel čisté konto! Postupem času se hosté začali osmělovat a ve 21. minutě udeřili. Trestný kop Kotka tečovala domácí zeď a gólman Martin neměl šanci zasáhnout 0:1.

Ve 34. minutě domácí ztratili balón, přišla kolmá přihrávka od Mitáče, který poslal do šance Tomáše Cermana, a ten se nemýlil 0:2!

Po přestávce hrála Studánka dosti nervózně a v koncovce se nemohla prosadit, naopak Stráž předvedla v 70. min. nejhezčí akci zápasu na jeden dotek po ose Košťál Cerman Karel Cerman Tomáš, aby si posledně jmenovaný hráč celou Krásnou Studánku krásně vychutnal 0:3.

Branky: 34. a 70. T. Cerman, 21. Kotek. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 1:3. Diváků: 100.
Stráž pod Ralskem: Lahůlek - Košťál, Sedláček (Vinš), Kotek, Cerman K., Cerman T., Roll st. (Špivák), Roll ml., Moravčík, Poláček, Mitáč. Trenér: Karel Knejzlík.

Desná - Mimoň 3:1 (2:0)

Pouze v jedenácti lidech přijeli na UMT do Desné hráči mimoňské Jiskry. „Před zápasem se z různých důvodu omluvili Sutr, Steinhübl a Bláha. Navíc při rozcvičení se zranil Pepa Eichler, a proto šel alespoň do brány, zatímco gólman Mára Michálek nastoupil jako hráč v poli," popsal situaci před duelem Bohuslav Najman, kouč Mimoně.

Domácí začali náporem, který stvrdili dvěma šťastnými trefami během šesti minut. Po přestávkové pauze však hosté z Letné prokázali vnitřní sílu. V 50. minutě snížil Hřeben na 2:1 a ten samý hráč pak hned dvakrát běžel od poloviny hřiště sám na gólmana, avšak ten jej vždy vychytal.

Desná se uklidnila až v poslední minutě, kdy přidala třetí gól. „Pokud bychom nepřijeli v takto okleštěné sestavě, navíc bez náhradníků, tak jsem přesvědčený, že v Desné neprohrajeme. Musím tedy poděkovat všem našim hráčům, že bojovali o co nejlepší výsledek až do poslední minuty," doplnil Bohuslav Najman.

Branky: 23. Křemen Michal, 29. Pivnička Michal, 89. Pfeifer Michal - 50. Hřeben Jiří. Rozhodčí: Vokřínek. Diváků: 80.
Mimoň: Eichler - Michálek, Špaček, Opelt, Sukovatý T., Feher, Sukovatý M., Stand, Matušek, Hřeben, Mikloda. Trenér: Bohuslav Najman.

Další výsledky I. A třídy:

Bílý Kostel - Doubí 1:2 (0:0)
Branky: 75. Vacek - 56. a 78. Kovařík. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 4:4, ČK: 74. Rydval (D). Diváků: 120.

Stráž nad Nisou - Rovensko 2:3 (0:2)
Branky: 59. V. Jirsa, 65. Havlíček - 36. a 48. Koubek, 30. Valentin. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 3:3. Diváků: 50.

Hrádek - Ruprechtice 2:0 (1:0)
Branky: 30. O. Holeček, 65. Černohorský. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 2:0, ČK: 60. Pekař (R). Diváků: 100.

TABULKA

I. A třída Libereckého kraje.