Pavel Hradiský zažil s českolipským fotbalem úspěchy jako hráč, teď by na ně rád navázal v pozici trenéra. „Je to 14 let, co jsem vyhrál divizi jako hráč, tak teď bych ji chtěl vyhrát jako trenér.“ Dnes povede svůj mančaft do rozhodujícího zápasu proti Jirnám, v kterém se rozhodne, kdo bude zapsán za sezonu 2008/2009 jako vítěz divize B.

Je možné brát zápas s Jirnami pro vaše hráče jako určitou maturitu, při které se pozná, zda mají na to zvládat náročné zápasy?
Maturitu jsme skládali už v Chomutově (Česká Lípa tam vyhrála 2:0 –pozn. autora),teď by to mělo být něco jako státnice na vysoké škole. Tento zápas bude určitým měřítkem pro hráče.

Jak hodnotíte svého dnešního soupeře?
Jirny jsou zkušený mančaft. Mají tam hráče, kteří hráli první ligu, ať je to Jindráček, Janoušek, Smola, Matoušek, Bílek, a spousta dalších hrála II. ligu. Jsou fotbaloví, hodně těží ze standardních situací. Na to si budeme muset dát pozor.

Je určitá výhoda, že vám stačí v tomto zápase jen remíza?
Výhoda to může být, ale my na remízu hrát nebudeme. My hrajeme každý zápas na vítězství a ani teď na tom nebudeme nic měnit. Mně se líbí, že ještě máme o co hrát. Samozřejmě by bylo lepší mít už postup jistý. Ale já říkám, že když se hraje fotbal, tak je nejlepší, když se hraje o postup, či o sestup, ať se má o co hrát. Když se hraje o osmé, deváté místo, tak už je to o ničem.

Jaký očekáváte průběh zápasu?
Čekám, že v 15. minutě povedeme 3:0 a bude po zápase… Ne, samozřejmě to bude vyrovnané. Jirny z nás také budou mít respekt. Bude to od začátku takové oťukávání. Já myslím, že moc gólů nepadne a věřím, že 1:0 vyhrajeme.

Překvapilo vás, že Chomutov s vámi až do posledního kola nebojuje o postup do ČFL?
Chomutov má sice kvalitní, ale úzký kádr. Navíc se jim zranili důležití hráči. Víceméně na ně dolehla únava a v půlce jara odpadli.

Jak to vypadá se zdravotním stavem českolipského kádru?
Dlouhodobě je zraněn Šimáček, teď k němu ještě přibyl Ahmed. Navíc není jisté, jestli nastoupí Štálík. U dalších jsou nějaké šrámy. Ale ten kádr, co tam bude, nechá na hřišti maximum.

Jak vy sám prožíváte tento zápas? Vnímáte určitou nervozitu?
Je to 14 let, co jsem vyhrál divizi jako hráč, tak teď bych ji chtěl vyhrát jako trenér. Když se to povedlo Guardiolovi s Barcelonou v Lize mistrů, tak proč ne mně s divizí (úsměv). Ne, tak o mně nejde. Jde spíše o to mužstvo, o hráče, o celou Českou Lípu, která má fotbalovou tradici, a proto je třeba se do té třetí ligy dostat.