Hradiský se opět vrátil do Skalice

SKALICE - Druhý přípravný zápas na novou sezonu odehráli fotbalisté Skalice ve středu. Jejich soupeřem byl účastník I. A třídy Ústeckého kraje FK Rumburk.

20.7.2007

Dva góly do sítě Rumburku vsítil skalický útočník Oldřich Merenus (vlevo)Foto: Deník

SK Skalice – FK Rumburk 3:1 (2:0)
V domácí sestavě se objevil například bývalý ligový útočník libereckého Slovanu Petr Bulíř, který byl na hřišti v I. půli hodně znát, a na pravém kraji záložní řady hrál Petr Bílý, jenž do dnešní doby působil v Německu.
Rumburk nastoupil oproti víkendovému zápasu s Českou Lípou (0:6) v mnohem silnějším složení, což oboustranně kvalitnímu duelu rozhodně prospělo.
„Dnes to bylo mnohem lepší než v sobotu, kdy mně chybělo šest hráčů,“ nechal se po utkání slyšet Pavel Hradiský, který ještě na jaře právě ve Skalici působil. Na otázku, s jakými pocity tento, pro něj trochu pikantní, zápas prožíval, odpověděl: „S určitou nostalgií. Vzpomněl jsem si na to, jak jsem zde ještě nedávno hrál a trénoval, vybavily se mi krásné chvíle, které jsem tady prožil.“ Vzápětí ale přiznal, že své nynější hráče před zápasem motivoval. „Slíbil jsem jim, že když vyhrajeme, dostanou ode mne malou odměnu. Bohužel to nevyšlo. Ale aspoň jsem ušetřil,“ smál se.
Skóre zápasu otevřel ve 26. minutě Lebduška, jenž zamířil přesně k tyči. Vyrovnání měl na noze Buryánek po přetaženém centru od Svobody, ale zblízka se neprosadil. Dvě minuty před přestávkou přiťukl Lebduška hlavou míč k Merenusovi a ten zvýšil na 2:0.
Po změně stran domácí kouč Bubla sestavu prostřídal, včetně špílmachra Bulíře. „Petr ukázal, že bude pro mužstvo přínosem. Výborně dirigoval hru, jeho přihrávky měly myšlenku,“ chválil Milan Bubla zkušeného hráče, který je stále ještě registrovaný v divizní Hlavici, kde působil jako hrající manažer.
Horko, které na stadionu v podvečer panovalo, neubralo nic na pestrosti a kvalitě zápasu, a to ani po změně stran. Domácí Tóth nastřelil břevno, na druhé straně po chybné rozehrávce skalických zadáků šel sám na Svobodu Buryánek, jenže oporu ve skalické svatyni znovu nepřelstil.
Dvě minuty před koncem odcentroval před rumburskou bránu Kudláček, agilní Merenus se nebojácně vrhl do hlavičkového souboje, z něhož vzešel jako vítěz – 3:1.
„Olda překvapil, hrál velice dobře. Už za mého působení tady jsem říkal, že když bude poctivě trénovat, jeho hráčský potenciál půjde nahoru,“ poznamenal Pavel Hradiský.
Rumburk se dočkal alespoň čestného úspěchu v 90. minutě. Lexa neuhlídal rychlonohého Vyskočila, který snížil na konečných 3:1.
Po závěrečném hvizdu rozhodčího Řeháčka se oba lodivodi nezávisle na sobě shodli, že přátelský duel týmům prospěl. „Některé chyby v naší hře se objevily, především v obraně, ale jinak musím všechny hráče pochválit, že v takovém vedru bojovali a že zápas zvládli. A ocenit musím i kvalitní výkon našeho soupeře,“ uvedl Milan Bubla.
Jeho kolega byl rovněž spokojený. „Dáváme se postupně do kupy a věřím, že ve zlepšených výkonech budeme pokračovat. Kdo viděl utkání proti Lípě a to dnešní, musel uznat, že to byl z naší strany diametrální rozdíl. Skalice hrála sympaticky, má perspektivní mužstvo,“ doplnil své hodnocení rumburský trenér Pavel Hradiský.