Vítězstvím 2:1 nad Hejnicemi zakončili sezonu v I. A třídě fotbalisté FK Cvikov, kteří obsadili celkové čtvrté místo. Naopak Stráž pod Ralskem ve svém posledním vystoupení pod taktovkou domácího fotbalového srdcaře Rudolfa Věcheta prohrála 0:2 v Rynolticích.

Cvikov - Hejnice 2:1 (1:1)

Do zápasu vstoupil lépe soupeř, byli živější a u všeho o krok dříve a snažili se hrát celý zápas kombinačně po zemi. „My jsme se snažili první poločas napadat, bohužel v malém počtu hráčů, a pak jsme uprostřed hřiště propadali," uznal Miroslav Novotný, trenér domácí družiny.

Hosté se dočkali ve 29. minutě. Po výstavní akci Kobra s Dresslerem se trefil Vondrášek. Za tři minuty zahrozili domácí, ale Hetver hlavičkoval nad. Ke konci poločasu se nechal hejnický bek oklamat Čonkou, po jehož centru srovnal na 1:1 Hetver.

„Je pravda, že nám chyběli čtyři hráči základní sestavy, a to kvůli zraněním a dovoleným, takže jsem musel do základní sestavy naskočit i já, ale na to se vymlouvat nemůžeme."

V poločase domácí provedli změny v rozestavení. Hráli trpělivě od poloviny, hostům se do „plných" hrálo špatně a postupně získávali půdu pod nohama Cvikovští. Rozhodující moment přišel v 60. minutě, kdy měl nejprve tutovku hostující útočník Dressler, ale Machačný ho včasným vyběhnutím parádně vychytal.

A podle nepsaného pravidla „nedáš dostaneš", během pár sekund, kdy vysoký balón prodloužil hlavou Novotný, si Hetver zaběhl za oba stopery, pokryl si míč a střelou podél gólmana Borsuka dal nakonec rozhodující branku, která byla jeho v jarní části již devátá.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo zápas otočit a klukům bych chtěl poděkovat hlavně za druhý poločas, který už snesl přísnější měřítko," pochválil svůj tým hrající kouč Novotný.

Branky: 42. a 56. Hetver - 29. Vondrášek. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 0:1. Diváků: 60.
Cvikov: Machačný - Minář (70. Mašek), Bobelák, Červenka, Kaiser - Čonka, Jirák, Coufal, Kuběj - Hetver, Novotný (80. Máslík). Trenér Miroslav Novotný.

Rynoltice - Stráž pod Ralskem 2:0 (1:0)

Přímý duel o konečné 5. místo vyzněl pro Rynoltice, které využily střeleckých schopností Zeidlera, autora obou gólů vítězného celku.

V sestavě Stráže chyběly zkušené opory, jmenovitě Jeník, Wurdák, Věchet T., Vogt, Cerman T., Šindelář a Doležel.

„Proto jsme byli nuceni vytáhnout ze svého depozitáře trio Augusta, Kelbl, Sedláček a z dorostu Tomáše Kotka. Nutno podotknout, že ani jeden z těchto hráčů nezklamal a třeba mladý Tomáš Kotek patřil k nejlepším našim hráčům," informoval Rudolf Věchet, končící trenér na lavičce domácího FK.

Oba soupeři předváděli kombinační a pohlednou hru, i když gólman Oldřich Meier měl více práce. Střely Zeidlera, Kotka a Švarce stačil zlikvidovat. Až přišla 35. minuta a rohový kop domácích. Olbrich nepokryl na zadní tyči Zeidlera, který hlavou otevřel skóre 1:0

Ve druhém poločase se hra přelévala mezi oběma brankami, vyložených situací bylo ale pomálu. Až v 75. minutě vybojoval míč Resl a Zeidler ze 20 metrů rozvlnil síť podruhé. Hosté sice dál zkoušeli pozornost T. Vacka, ale ten si čisté konto udržel.

„Domácí vyhráli zaslouženě, své akce dokázali dotáhnout až do brankového zakončení, což se nám nepovedlo a poprvé na jaře jsme nedokázali dát v utkání gól. Příležitosti k tomu byly, jenže špatné řešení herních situací i standardek, to jsou hlavní příčiny, proč jsme v Rynolticích neskórovali," hodnotil utkání kouč Věchet.

„Hodně mě mrzí neúčast hráčů, jako je Vogt, Jeník, Wurdák a Tomáš Věchet. Mohli jsme se pokusit o lepší výsledek, ale to už nezměníme. Svému nástupci přeji hodně štěstí, bude ho potřebovat," dodal Rudolf Věchet.

Branky: 37. a 75. Zeidler. Rozhodčí: Řeháček st., ŽK: 1:2. Diváků: 150.
Rynoltice: Jar. Vacek (10. Borsuk) - Zeidler, O. Tvrzník, M. Kotek ml., A. Kotek - Resl (78. Černý), Všetečka, M. Kotek st. (80. M. Tvrzník), Ptáček - T. Vacek, Švarc.
Stráž: Meier - Olbrich (37. Augusta), Brož, Novák, Bukáček - Kotek T. ,Podroužek, Kouba, Peřina - Věchet R., Kelbl (60. Sedláček). Trenér Rudolf Věchet.

Další výsledky I. A třídy:

Horní Branná - Frýdlant 2:4 (1:0)
Branky: 30. Šimek, 51. Fidler - 70. a 75. Coufal, 62. Nosek, 73. Částek. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 2:2. Diváků: 130.

Stráž nad Nisou - Jilemnice 1:1 (0:0)
Branky: 61. Havlíček - 80. Tuž. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 3:2, ČK: 85. Dostál - 85. Tuž. Diváků: 50.

Chrastava - Lomnice 7:2 (3:1)
Branky: 17., 26. a 77. M. Rozmajzl, 55. a 84. Beneš, 37. Cusnir, 60. Žemlička - 13. a 88. Ďoubalík. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 1:3. Diváků: 200.

Velké Hamry - Harrachov 3:0 (3:0)
Branky: 3. Horna, 28. Průcha z pen., 45. Zajíček z pen. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 4:2, ČK: 82. Holman (H). Diváků: 200.

Mšeno B - Košťálov 2:5 (1:1)
Branky: 20. Jiroušek, 80. Kulhánek - 70. a 82. Cerman, 56. a 78. K. Janata, 31. Otmar. Rozhodčí: Tykva, ČK: 38. Braniš (M). Diváků: 20.

TABULKA

I. A třída Libereckého kraje.